Με γκολ στο… 102′ ο Ολυμπιακός νίκησε 1-0 τον Ρήγα Φεραίο

Ύστερα από ένα επεισοδιακό παιχνίδι που έληξε στο 109’, λόγω δεκάλεπτης διακοπής στο 80’ (αποβλήθηκαν οι Τζέκα για τον Ολυμπιακό και Κολυμήτρας από τον Ρήγα), ο Ολυμπιακός Βόλου νίκησε με 1-0 τον Ρήγα Φεραίο στο ΕΑΚ του Βόλου. «Λυτρωτής» για τον Ολυμπιακό ήταν ο Κούλπας, με τον κεντρικό αμυντικό να σκοράρει με σουτ στο 102’, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.
Ο Ολυμπιακός σημείωσε την όγδοη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια, ενώ ο Ρήγας γνώρισε την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα. Η ομάδα του Στέλιου Αρσένου ήταν καλύτερη του Ρήγα, είχε άλλες τέσσερις ευκαιρίες για να σκοράρει με τους Αναστασίου, Μπλατσέρη και Σκοπελίτη στο πρώτο ημίχρονο και με τον Σέττο στην επανάληψη, πριν έρθει το πολυπόθητο γκολ από τον Κούλπα.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Σταυράκης, Κακάμης (93′ λ.τρ. Κατσαγεωργίου), Σκοπελίτης, Παπακώστας (46′ Καμπέρης), Κούλπας, Γκαλίτσιος, Μπλατσέρης (73′ Νούσιος), Τασιούλης (22′ λ.τρ. Σέττος), Θ.Κυρίτσης (73′ Τζέκα), Αναστασίου, Πετράκος.
ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ: Σπηλιόπουλος, Γοδενόπουλος, Βλιώρας, Γκάγκας, Σπαθής, Αλεξίου, Π. Αποστολίδης, Γάρος (70′ Γάρος), Χριστοφορίδης (70′ Κόντρα), Κολυμήτρας, Χαλιμούρδας (72′ Αποστολίδης Δ. 107′ λ.τ. Πατσής).