«Καθάρισε» από το α’ μέρος ο ΓΣΑ στο 2-0 επί της Ακρόπολης

Ποδαρικό στο νέο πρωτάθλημα με νίκη για τον Γ.Σ. Αλμυρού, που επιβλήθηκε 2-0 της Ακρόπολης στο στάδιο «Αθανάσιος Ραγάζος». Και τα δύο γκολ για το συγκρότημα του Χρήστου Καπελιάνη σημειώθηκαν στο α’ ημίχρονο. Στο 20ό λεπτό ο Μακρής κέρδισε πέναλτι που αξιοποίησε ο Ζαφειρίου, ενώ στο 28’ έγινε το 2-0 με εύστοχο πλασέ του Μακρή, με τον σκόρερ να έχει δεχθεί νωρίτερα την κάθετη πάσα του Νάστα. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν το προβάδισμά τους και έτσι έφτασαν στην κατάκτηση του «τριπόντου».

Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ: Κοντογεωργάκης, Μαυρογένης (83’ Κρίκης), Γιαννακόπουλος, Σώκος, Ντόντα, Σκούπρας, Αναδολού, Νάστας (75’ Επίσκοπος), Ζαφειρίου (83’ Κυρίτσης), Μακρής (65’ Τσάτσος), Μπασαγιάννης.

ΑΚΡΟΠΟΛΗ: Βίτσιος, Χρυσανθόπουλος, Πασσιάς (61’ Κουκουβίνος), Σιδέρης, Βασιλείου, Παπούλιας, Γκάγκας (66’ Πιτσιάβας), Πούλιος, Γλάρος (80’ Αντωνίου), Παγώνης (66’ Φράγκος), Τσούτσας (80’ Κουρτέσης).