Αθλητισμός

Ισχυρή παρουσία στους φετινούς πίνακες έχουν οι διαιτητές που ανήκουν στην ΕΠΣ Θεσσαλίας

Αρκετοί είναι οι διαιτητές που ανήκουν στην ΕΠΣ Θεσσαλίας οι οποίοι μπήκαν στους νέους πίνακες διαιτητών, βοηθών διαιτητών και παρατηρητών για την περίοδο 2019-20. Στο σύνολο είναι 19, με τον Μανώλη Σκουλά να είναι ο μόνος που επιλέχθηκε για την 1η κατηγορία ως διαιτητής. Στην 2η κατηγορία υπάρχουν δύο διαιτητές, ένας βοηθός και ένας παρατηρητής και στην 3η δύο διαιτητές, επτά βοηθοί και δύο παρατηρητές. Τέλος, τρεις είναι οι διαιτητές στην κατηγορία προχωρημένου σταδίου Κ4.

Σχετική ανακοίνωση έχει εκδώσει η ΕΠΣ Θεσσαλίας με όλα τα ονόματα. Αναλυτικά: «O πρόεδρος Περικλής Λασκαράκης και το ΔΣ της Ένωσης καθώς και η Τοπική Επιτροπή Διαιτησίας, θέλουν να εκφράσουν τα θερμά τους συγχαρητήρια στους νέους διαιτητές-βοηθούς διαιτητές, οι οποίοι εισήχθησαν στους νέους πίνακες διαιτητών-βοηθών περιόδου 2019-2020, μετά από την ανακοίνωση της ΚΕΔ/ΕΠΟ και να τους ευχηθούν υγεία και επιτυχίες στο έργο τους.

Κατόπιν των νέων πινάκων, οι αξιολογημένοι διαιτητές-βοηθοί διαιτητές και παρατηρητές της ΕΠΣ Θεσσαλίας είναι οι κάτωθι :

1η κατηγορία: Σκουλάς Εμμανουήλ (διαιτητής).
2η κατηγορία: Θεοχάρης Δημήτριος (διαιτητής), Καλατζής Στέφανος (διαιτητής), Σακκάς Παναγιώτης (βοηθός), Κουζάκης Ιωάννης (παρατηρητής).
3η κατηγορία: Νικόπουλος Αθανάσιος (διαιτητής), Τασιόπουλος Γεώργιος (διαιτητής), Αναστασίου Αλέξανδρος (βοηθός), Σακκάς Δημήτριος (βοηθός), Κουβάτα Ελευθερία (βοηθός), Κυριαζής Μιχάλης (βοηθός), Σαμαράς Σταύρος (βοηθός), Τασιόπουλος Κωνσταντίνος (βοηθός), Κρητικός Δημήτριος (παρατηρητής), Παγωνόπουλος Γεώργιος (παρατηρητής).
Διαιτητές προχωρημένου σταδίου Κ4: Βέργου Αικατερίνη (διαιτητής), Πλακιάς Ηλίας (διαιτητής), Σαρρής Αποστόλης (διαιτητής)».

Στις 25 Οκτωβρίου η Γ.Σ. της ΕΠΣΘ
Τακτική γενική συνέλευση θα πραγματοποιηθεί στην ΕΠΣ Θεσσαλίας την Παρασκευή 25 Οκτωβρίου και η οποία αφορά την έγκριση του προϋπολογισμού για το 2020.

Η ανακοίνωση της ΕΠΣΘ είναι η εξής: «Κατόπιν αποφάσεως του Δ.Σ. της ΕΠΣ Θεσσαλίας και σύμφωνα με τα οριζόμενα στο καταστατικό της Ενώσεώς μας συγκαλείται τακτική γενική συνέλευση για την  25/10/2019 ημέρα Παρασκευή και ώρα 18.00 και σε περίπτωση ελλείψεως απαρτίας την ίδια ημέρα και τόπο και ώρα 19.00 για τη συζήτηση και λήψη αποφάσεως στα κάτωθι θέματα της ημερήσιας διάταξης:

  1. Εκλογή γραμματέων γενικής συνέλευσης.
  2. Επικύρωση πληρεξούσιων αντιπροσώπων και έλεγχος απαρτίας παρισταμένων μελών.
  3. Επικύρωση πρακτικών γενικής συνελεύσεως ΕΠΣΘ της 22/04/2019.
  4. Έγκριση προϋπολογισμού ΕΠΣΘ έτους 2020».

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου
Από την ΕΠΣΘ ανακοινώθηκε το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου και συγκεκριμένα της 3ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας, της 2ης της Β’ και της πρεμιέρας της Γ’. Αναλυτικά:

Α’ κατηγορία
Σάββατο 12/10
Γηπ. Γατζέας, 16.00, Α.Ε. 2002-Ιάσων Α.Μ.
Βασδέκειο, 16.00, Σαρακηνός-Αίας
Σέσκλου, 16.00, Ακρόπολη-Δάφνη
Olimpico, 16.00, Αγία Άννα-Πύρασος

Κυριακή 13/10
Βοηθητικό ΕΑΚ, 11.00, Τοξότης-Ρήγας
Σκιάθου, 12.00, Σκιάθος-Αγία Παρασκευή
Πτελεού, 16.00, Πρωτεσίλαος-Δήμητρα

Β’ κατηγορία
Σάββατο 12/10
Πορταριάς, 16.00, Μακρινίτσα-Αστέρας
Σκοπέλου, 16.00, Σκόπελος-Ελευθεριακός

Κυριακή 13/10
Αγχιάλου, 11.00, Αγχίαλος-Αθλ. Κολέγιο
Βασδέκειο, 11.00, Πανιώνιος-Πηλέας
Μαγνησιακού, 11.00, Μαγνησιακός-Ε.Λ. Νηλέας
Πλατάνου, 16.00, Μυρμιδόνες-Α. Γαζής

Γ’ κατηγορία
Σάββατο 12/10
Αχιλλείου, 16.00, Αχιλλέας-Δημητριάς

Κυριακή 13/10
Βοηθητικό ΕΑΚ, 16.00, ΑΠΟΒ-Απόλλων Καν.
Ευξεινούπολης, 16.00, Άθλος-Ερμής
Διμηνίου, 16.00, Α.Ε. Διμηνίου-Ν. Μαγνησιακός
Ρεπό: Κένταυρος Ν.Π.

Προηγούμενο ΆρθροΕπόμενο Άρθρο

Μοιραστείτε το