Β’ Εθνική χάντμπολ: Ισόπαλος ο Κένταυρος με τους Πόντιους

Ο Κένταυρος Αγριάς είχε χθες την πρώτη απώλεια βαθμού ως γηπεδούχος στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής χάντμπολ (2ος όμιλος-1ος υποόμιλος), αφού αναδείχθηκε ισόπαλος 26-26 με τους Πόντιους Κιλκίς. Βέβαια, ούτως ή άλλως έχει εξασφαλισμένη τη συμμετοχή του στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Το παιχνίδι είχε διακυμάνσεις, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με τρία γκολ διαφορά στο 15’ (5-8), αλλά τον Κένταυρο να βρίσκεται στο +4 (16-12) με τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν συνέχεια το προβάδισμα, αλλά έμειναν «άσφαιροι» στο τελευταίο δεκάλεπτο. Στο διάστημα αυτό οι Πόντιοι πέτυχαν δύο γκολ και μετέτρεψαν το 26-24 του 50ου λεπτού σε 26-26 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητές: Βελάνη-Καποτάς.

Δίλεπτες αποβολές: 5-3. Πέναλτι: 1/2-2/4.

Πεντάλεπτα: 1-3, 4-5, 5-8, 9-10, 12-11, 16-12 (ημίχρονο), 17-14, 20-16, 23-19, 26-24, 26-25, 26-26 (τελικό).

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ: Χανιάς, Γκαμώτσος, Χιώτης 7, Βαλκαμελής, Μησιρλίδης, Πάσχος 10, Γραμματικόπουλος 4, Καλαποδάς, Παπαδόπουλος, Μιχαλόπουλος, Μετάνι 2, Λαζαρίδης, Τσούκας, Καρανάσιος 1, Λαγδός, Κρατήρας 2.

ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΙΛΚΙΣ: Ευαγγελόπουλος, Τσιβιντζέλης 8, Κωστόπουλος 1, Καλαϊτζής 4, Μωυσίδης, Τσαχουρίδης,, Σαλαβασίδης 11, Ασλανίδης, Βάλης 2, Κετικίδης, Κωστόπουλος, Κυρμανίδης, Μποζογιάν.