Στους «4» του Κυπέλλου ΕΠΣΘ ο Θησέας

Ο Θησέας προκρίθηκε στους «4» του Κυπέλλου της ΕΠΣΘ μετά τη σημερινή του νίκη με 3-0 επί του Πυράσου στο Βασδέκειο. Η ομάδα της Αγριάς είχε την υπεροχή στο α’ μέρος και ευκαιρίες με τους Ιακωβίδη (20’) και Νάκα (30’), για να ανοίξει το σκορ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με συρτό σουτ του Αλεξίου. Οι Αγχιαλίτες διαμαρτυρήθηκαν ότι είχε προηγηθεί χέρι παίκτη του Θησέα, πριν η μπάλα φτάσει στον σκόρερ, αλλά ο διαιτητής Δ. Σακκάς έδειξε σέντρα.

Στο 70’ ο Πύρασος απείλησε με τον Φουρκιώτη και αμέσως μετά ο Θησέας έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Λίτσου. Ωστόσο, πέτυχε δύο ακόμη γκολ με τους Σιμιτζή στο 83’ και Σιώμο στο 93’.

ΘΗΣΕΑΣ: Κεφαλάς, Λίτσος, Κουκουτής (87′ Πιτσιάβας), Ιακωβίδης, Ρακής, Αλεξίου, Τσιανάκας (72′ Σιμιτζής), Κόφφας (79′ Σακελλάρης), Νάκας (72′ Σιώμος), Χατζησταμάτης, Αλμασίδης.

ΠΥΡΑΣΟΣ: Τάσος, Μπούτλας, Παπαδογεώργος, Τσάμης, Διαμαντένιας, Τσιότρας, Μπουμπούκης, Ροτζέριο, Φουρκιώτης (79′ Καραγιώργος), Θεοδωρόπουλος, Κατσιγιάννης.