Πρωταθλητής ο ΠΑΟΚ στην κατηγορία Κ15 της Σούπερ Λιγκ

Πρωταθλητής Ελλάδας στην Κατηγορία Κ15 αναδείχθηκε ο ΠΑΟΚ, αλλά χρειάστηκε βολιώτικη βοήθεια. Ο συμπολίτης μας, Γιώργος Κρομμύδας έδωσε ασίστ στον Σιδηρόπουλο, ο οποίος πέτυχε το τέρμα που έκρινε τον τελικό που διεξήχθη χθες στο Πανθεσσαλικό (1-0).

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο ρόστερ των «ερυθρολεύκων» ανήκει ένας ακόμη Βολιώτης, ο Γιώργος Μπάντης, ο οποίος όμως δεν έπαιξε, αφού τραυματίστηκε στον ημιτελικό. Αξιοσημείωτο το ότι και οι δύο Βολιώτες έκαναν τα πρώτα τους βήματα στην Αγία Άννα.

Ο «δικέφαλος του βορρά» είχε την τύχη να αξιοποιήσει την πρώτη του ευκαιρία στο ματς. Στο 11’ οι Κάνιος και Κρομμύδας συνεργάστηκαν ωραία από τα δεξιά, με τον Βολιώτη ποδοσφαιριστή να γυρίζει την μπάλα και τον Σιδηρόπουλο να νικάει τον Σιδηρόπουλο.

Στο β’ ημίχρονο ο Ολυμπιακός προσπάθησε να φέρει το ματς στα ίσια χάνοντας μια μεγάλη ευκαιρία στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Τελικά το 1-0 έμεινε μέχρι το σφύριγμα της λήξης δίνοντας το έναυσμα για τρελό πανηγύρι από την πλευρά των Θεσσαλονικέων.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Χριστοδουλόπουλος, Σιώζιος, Καππάτος, Νουχάι, Μπάνος, Λάνα, Τρικαλιώτης, Καπέλλας, Μιχαηλίδης, Κότσαλος (49’ Μουγγός), Καμάς (55’ Ξανθόπουλος).

ΠΑΟΚ: Μητρούσης, Μεγγίδης, Κυριαζίδης, Μόκρης, Γκιόκα, Μηνασίδης, Κρομμύδας (76’ Λουτζιανιώτης), Κάνιος, Σιδηρόπουλος (80+5’ Καρασαββίδης), Τουρσουνίδης (64’ Καραγκιόζης), Μπέρδος.