Πέρασαν τα φαβορί στο Κύπελλο ΕΠΣΘ

Πέραν της πρόκρισης του Ολυμπιακού, στους «16» του Κυπέλλου ΕΠΣΘ συνεχίζουν και τα υπόλοιπα φαβορί που έπαιξαν χθες, ήτοι ο Πύρασος, ο Σαρακηνός, η Αγία Άννα και ο Γ.Σ. Αλμυρού. Αναλυτικά:

Πύρασος-Αγχίαλος 7-1

Ο Πύρασος ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος στο αγχιαλίτικο ντέρμπι με τον Α.Σ. Αγχίαλος Φθιώτιδες/Θήβες, με το τελικό 7-1 να μιλά από μόνο του… Στο 7’ είχαμε το 1-0 μετά από σέντρα του Κατσιγιάννη και προβολή του Τσιότρα, ενώ στο 18’ ο Ροτζέριο διπλασίασε τα γκολ του Πυράσου με ωραίο πλασέ (2-0). Ο ίδιος είχε και δοκάρι στο επόμενο λεπτό.

Στο 55’ έγινε το 3-0 με σουτ εντός περιοχής του Γκαραβέλα και στο 57’ το 4-0 με την προβολή του Καραγιώργου. Στο 65’ η Αγχίαλος πλησίασε στο γκολ, αλλά το σουτ του Γκογκινούδη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Μάλιστα στο επόμενο λεπτό έγινε το 5-0 με κοντινό σουτ του Γκαραβέλα. Στο 84’ ο Γκογκινούδης μείωσε με πέναλτι σε 5-1, για να γίνει το 6-1 από τον Γκαραβέλα στο 86’ και το 7-1 με πέναλτι του Ερρινάκη στο 90’, το οποίο είχε κερδίσει ο Γκαραβέλας.

ΠΥΡΑΣΟΣ: Τάσος, Μιχόπουλος, Παπαδόπουλος (59’ Τσάμης), Ρακής, Λάμπος, Γ. Θεοδωρόπουλος, Τσιότρας (46’ Γκαραβέλας), Ροτζέριο, Κατσιγιάννης (59’ Ερρινάκης), Καραγιώργος (61’ Μαντζαβίνος), Μπόλης (46’ Φούκης).

ΑΓΧΙΑΛΟΣ: Λειβαδίτης, Μασούρας, Τσιαγιανίδης, Παπακώστας, Κόκκαλης (75’ Λαΐνας), Δράγνης, Γκογκινούδης, Αράμπογλου, Ζητούδης (58’ Μπαρδάνι), Σγατζής, Τσότζωρας.

Σαρακηνός-Πανιώνιος 6-2

Μπορεί να έπαιξε για ένα ημίχρονο με 10 παίκτες, αλλά ο Σαρακηνός δεν πτοήθηκε, επικρατώντας με 6-2 του Πανιωνίου. Το α’ μέρος ολοκληρώθηκε ιδανικά για τους φιλοξενούμενους, αφού στο 44’ αποβλήθηκε ο Σταματίου και από την εκτέλεση φάουλ του Νικούδη έγινε το 0-1.

Όμως στην επανάληψη υπήρχε μόνο ο Σαρακηνός στον αγωνιστικό χώρο. Στο 58’ έγινε το 1-1 με σέντρα-σουτ του Σπύρου, στο 63’ το 2-1 με πέναλτι του Τσιανάκα και στο 65’ το 3-1 με διαγώνιο σουτ του Αραμπατζή. Ο Καραγιάννης στο 68’ έγραψε το 4-1 και ο Γκλαβίνης στο 75’ το 5-1. Στο 83’ μείωσε ο Πανιώνιος σε 5-2 μετά από προσπάθεια του Καπάκη και αυτογκόλ του Τσάνιου, αλλά στο 89’ ο Τσιανάκας σημείωσε το τελικό 6-2.

ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ: Γράντας, Σπύρου (60’ Ακριβούσης), Αγγελής, Τσάνιος, Σταματίου, Κατής, Τσιάνος (46’ Γκλαβίνης), Τσιανάκας, Καραγιάννης (71’ Στεργίου), Αραμπατζής (71’ Γιαουπλάρι), Δουλάς (46’ Ράπτης).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Καγιάννης, Ζάγκας, Σταμάτης, Μαρούφ, Δημητρίου, Νικούδης, Κιπτίου (70’ Πέππας), Φώτου (70’ Σαρρής), Καπάκης, Κανιούρας (60’ Πέτσης), Καμινιώτης (25’ λ. τρ. Τάρε).

Μυρμιδόνες-Αγία Άννα 0-2

Στους «16» του Κυπέλλου πέρασε η Αγία Άννα μετά τη νίκη με 2-0 επί των Μυρμιδόνων στον Πλάτανο. Τα γκολ πέτυχαν ο Κορέτα στο 32’ με πλασέ και ο Αργύρης στο 40’ με κεφαλιά.

ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ: Τούντορ, Μπίνας (75’ Λεμούσιας), Κατσαβριάς, Κονττοβάς, Χριστέλος, Βούλγαρης, Τίτου, Τσόγκας (60’ Μπένος), Μάντζαρης (71’ λ. τρ. Μπούρχας), Μακρής, Τόπας

ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ: Αϊντίνι, Νταβλαμάνος, Σφάκας (46’ Παπαδήμος, 67’ λ. τρ. Κόλα), Χολέβας, Στεργιόπουλος, Βέργος, Τσελεπής, Αργύρης, Παπαδημητρίου (80’ Κωτούλας), Κορέτα, Σιμιτσής.

Μικροθήβες-Γ.Σ. Αλμυρού 0-1

Το γκολ του Μακρή στο 48ο λεπτό ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη-πρόκριση στον Γ.Σ. Αλμυρού επί των Μικροθηβών  μια και το 0-1 έμεινε ως το τέλος της συνάντησης στο γήπεδο του Αϊδινίου.

ΜΙΚΡΟΘΗΒΕΣ: Καρλάφτης (80’ Σχόρης), Σταφυλάς, Δράκος, Παπανίκος, Λανάι, Μπασδάνης, Καραδήμας, Κολημήτρας (46’ Ρεφουγιάτι), Νιφόρος (75’ Παπανικολόπουλος), Καπέσιος (75’ Καλέμι), Τιμπλαλέξης.

Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ: Κοντογεωργάκης, Σώκος, Σιούτης (60’ Γιαννακόπουλος), Ντόντα, Χατζηλιάδης, Σκούπρας, Ζαφειρίου, Νάστας, Τσάτσος (71’ Κρίκης), Ρέψης (35’ λ. τρ. Αναδολού-λ. τρ. 71’ Επίσκοπος), Μακρής.