Κακή αρχή οι Μικτές ΕΠΣΘ, ηττήθηκαν από τη Λάρισα

Κακή αρχή έκαναν οι Μικτές της ΕΠΣ Θεσσαλίας στο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων. Στο πλαίσιο του 5ου ομίλου υποδέχθηκαν στο Βασδέκειο τα συγκροτήματα της ΕΠΣ Λάρισας και έχασαν και στα δύο παιχνίδια με την εστία τους να παραβιάζεται συνολικά 10 φορές. Η Κ16 συνετρίβη με 1-7, ενώ η Κ14 γνώρισε και αυτή την ήττα με 0-3.

Βαριά ήττα για την Κ16
Βαριά ήττα με 1-7 γνώρισε η Κ16 της ΕΠΣ Θεσσαλίας από τη Λάρισα σε ένα ματς που «στράβωσε» από πολύ νωρίς. Μόλις στο 3’ ο Βαΐτσης χρησιμοποίησε το χέρι του για να γλυτώσει το γκολ η ομάδα του και αποβλήθηκε, ενώ οι Λαρισαίοι κέρδισαν πέναλτι που αξιοποίησε ο Δριστέλας.
Παίζοντας με παίκτη παραπάνω σχεδόν σε όλο το ματς οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πρόβλημα. Ο Κουτσαηλίας έκανε το 0-2 στο 16’ με σουτ, ενώ στο 18’ ο Δριστέλας σκόραρε ξανά για το 0-3. Στο 24’ η ΕΠΣ Θεσσαλίας μείωσε σε 1-3 με τον Αλουσάι, αλλά πριν τελειώσει το α’ ημίχρονο το σκορ έγινε 1-5 με τα γκολ του Μπιώτη στο 34’ και στο 39’. Ο Μπιτώτης κέρδισε και πέναλτι στο 63’, με το οποίο ο Γκρίνιας έκανε το 1-6, ενώ το τελικό 1-7 διαμόρφωσε ο Γκανάτσας με σουτ εκτός περιοχής στο 67ο λεπτό.
ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Ζεκόλι (43’ λ.τρ. Αλντερβίσι), Θωμαΐδης, Γκρίνιας, Ιωακειμίδης (43’ Σιλέλης), Βαΐτσης, Αλουσάι (61’ Παλάσκας), Κύρκος, Κότουζας, Τουλγαρίδης, Δαρής (25’ Γκάγκας), Σπανός (25’ Μέρο).
ΕΠΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: Μουλτσιάς, Αρσένης, Καραμάνης, Γκανάτσας (72’ Δαούλας), Κουπατσιάρας (72’ Παπαδάκος), Τσιακμάκης, Καγκελάρης (46’ Σαΐτης), Κουτσαηλίας, Μπιώτης (64’ Νταφόπουλος), Δριστέλας (64’ Μέσσης), Δαλιός.

Με το… αριστερό και η Κ14
Με το… αριστερό άρχισε τις υποχρεώσεις της και η Κ14 της ΕΠΣ Θεσσαλίας χάνοντας εντός έδρας από την ΕΠΣ Λάρισας με 0-3. Το σκορ άνοιξε στο 15’ ο Τσανούκας, ενώ στο 60’ ο Ζτούπης έγραψε το 0-2 με πέναλτι. Ο ίδιος παίκτης δύο λεπτά αργότερα πέτυχε και το 0-3.
ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Μαρκατάς, Χαλιμούρδας, Χατζηγεωργίοιυ, Γκρίνιας, Κανάλης, Τσούκας, Μπάρμπου, Μπαλαμώτης, Σκαλίμης, Καραγεωργόπουλος, Κολέτσος. Από τον προπονητή Γιώργο Καλλιακούδα χρησιμοποιήθηκαν και οι: Αλουτζανίδης, Ακρίβος, Γεωργιτζίκης, Τσομπανόπουλος και Σταθόπουλος.
ΕΠΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: Μπαντούλης, Τενεκές, Κανάκης, Μπουρντένας, Παπαδήμας, Καραστέργιος, Τζάρτας, Καλογιάννης, Τσανούκας, Ζτούπης, Τσανογιάννης. Έπαιξαν και οι: Κούρτης, Ντάνας, Τοπουζίδης, Θάνος και Κατσάνος.

Μοιράστηκαν τις νίκες Καρδίτσα και Τρίκαλα
ΕΠΣ Καρδίτσας και ΕΠΣ Τρικάλων μοιράστηκαν τις νίκες στα μεταξύ τους παιχνίδια. Οι Καρδιτσιώτες κέρδισαν 1-0 το ματς των Κ16, ενώ στους Κ14 τα Τρίκαλα επικράτησαν 0-2.