Ηττήθηκε με 77-66 από τον Γ.Σ. Σοφάδων η Νίκη για τη National League 1

Την τέταρτη διαδοχική ήττα σε ισάριθμες αγωνιστικές της National League 1 (Β’ Εθνική) υπέστη η Νίκη. Οι «κυανόλευκοι» αντιμετώπισαν εκτός έδρας τον Γ.Σ. Σοφάδων από τον οποίο έχασαν με 77-66.

Η Νίκη -που αγωνίστηκε χωρίς τον τραυματία Ιντό- «πλήρωσε» το πολύ κακό πρώτο δεκάλεπτο στο οποίο βρέθηκε πίσω στο σκορ με 19 πόντους διαφορά (32-13), καθώς και το γεγονός ότι δεν μπόρεσε να περιορίσει στον Καπετάκη, που σημείωσε 34 πόντους.

Οι γηπεδούχοι είχαν συνεχώς την πρωτοπορία και ουσιαστικά δεν απειλήθηκαν, αφού παρά την προσπάθεια των παικτών της Νίκης στο δεύτερο ημίχρονο η διαφορά παρέμεινε σε διψήφια επίπεδα.

Επόμενη υποχρέωση για τη Νίκη θα είναι το Σάββατο 11/11, όταν θα υποδεχθεί τον πρωτοπόρο Αίολο Αγυιάς, την μοναδική ομάδα που έχει πάρει το ροζ φύλλο και στα τέσσερα ματς που έδωσε.

Διαιτητές: Σελεβός, Αναστασιάδης, Κανελλίδης.

Δεκάλεπτα: 32-13 50-33, 61-49, 77-66.

Γ.Σ. ΣΟΦΑΔΩΝ (Κακλαμάνος): Παππάς 8, Καπετάκης 34 (3), Δήμος 2, Αναστασόπουλος 6 (2), Μακρής 4, Νικολής 11 (2), Μπουντούρης 5 (1), Λαφτσίδης, Τριανταφύλλου 5 (1), Παπαϊωάννου 2.

ΝΙΚΗ (Γκουγκουτούδης): Κωστούλας 7, Βλαχογιάννης 17, Σούκερας 6, Τάσσος 12, Γυφτάκης 12 (1), Κουτίνας 6, Βερτζάγιας 3, Οικονομίδης 3, Στύλας, Μισαηλίδης, Αμπάρης, Βρεττάς.