Αποτελέσματα και σκόρερ στον Βόρειο όμιλο της Σούπερ Λιγκ 2

Πέρασε και από το Καυτανζόγλειο ο Λεβαδειακός επικρατώντας 1-0 του Ηρακλή στο ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής στη Σούπερ Λιγκ 2 για να κάνει το «έξι τα έξι» στον Βόρειο όμιλο.
Ο «Γηραιός» ήταν ανώτερος και άγγιξε το προβάδισμα όταν κέρδισε πέναλτι στο 53’. Το εκτέλεσε ένα λεπτό αργότερα ο Σίλβα, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι  Αυτό εκμεταλλεύτηκε τέσσερα λεπτά μετά το συγκρότημα του Νίκου Νιόπλια, με τον Νίκα να βρίσκει για άλλο ένα ματς δίχτυα και να δίνει το σπουδαίο «διπλό» στην ομάδα του.

Εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε και η ΑΕΛ, η οποία «δάμασε» με 2-0 την Κοζάνη. Το ματς ξεκίνησε μετά από καθυστέρηση λόγω του καρδιακού επεισοδίου που υπέστη ο Παναγιώτης Νάσης. Ο προπονητής τερματοφυλάκων των «βυσσινί» σώθηκε χάρη στον απινιδωτή που υπήρχε στο γήπεδο και πλέον αναρρώνει στο νοσοκομείο.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 7ης αγωνιστικής στον Βόρειο όμιλο της Σούπερ Λιγκ 2:

ΠΑΟΚ Β’-Αναγέννηση Κ. 2-0

(37’ πεν. Γκορντεζιάνι, 67’ Ρουμνιάτσεφ)

13. Αλμωπός – –

* Ρεπό έχουν κάνει Λεβαδειακός, Νίκη, Απόλλων Π., Καμπανιακός, ΑΕΚ Β’, Ηρακλής.

** Δεν έχουν γίνει οι αγώνες του Αλμωπού με Νίκη, Απόλλωνα Π., Καμπανιακό, ΑΕΚ Β’, Ηρακλή και Αιολικό.