Σχεδόν το 95% των καθηγητών στη Μαγνησία έχει αποκτήσει ανοσία μέσα από τον εμβολιασμό αλλά και τη νόσηση. Ο διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Μαγνησίας Χαράλαμπος Σταχτέας μιλώντας στη διαδικτυακή εκπομπή «Θεσσαλία Παντού» ανέφερε πως «σύμφωνα με τα τελευταία στοιχεία, έχει εμβολιαστεί το 91% των καθηγητών, ενώ υπάρχει και ένα ποσοστό 4-5%, που έχει νοσήσει, οπότε και αυτό έχει φυσική ανοσία πλέον». Αν μη τι άλλο, το ποσοστό εμβολιασμού στους καθηγητές είναι ικανοποιητικό.
Φ.Σ.
Παραπολιτικά
Υψηλό
![](https://i0.wp.com/e-thessalia.gr/wp-content/uploads/2014/06/og_img_2019.png?fit=840%2C382&ssl=1)
Προηγούμενο ΆρθροΤο πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣΘ