Σπουδαίο “τρίποντο” στο Αγρίνιο για την Κ17 του Βόλου

Αντίθετα, η ομάδα Κ17 του Βόλου κατάφερε να πάρει σπουδαία νίκη στο Αγρίνιο, επικρατώντας με 2-1 του Παναιτωλικού για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 της Σούπερ Λιγκ. Μάλιστα, κατάφερε να σημειώσει τα δύο τέρματα στο φινάλε της αναμέτρησης.

Ο Βόλος ξεκίνησε δυνατά και είχε δοκάρι με τον Παπαστεργίου στο 18’, όμως δεν κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ. Αντίθετα ο Παναιτωλικός προηγήθηκε στο 69’ με σουτ του Καλτσανά και είχε τις στιγμές του για να πετύχει και δεύτερο γκολ.

Στο 89ο λεπτό όμως με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Γραμματικού οι Βολιώτες έφεραν το ματς στα ίσα, πετυχαίνοντας μάλιστα και δεύτερο γκολ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με σουτ του Χάνου, παίρνοντας ένα σπουδαίο «τρίποντο».

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Παπαζώης, Νταλιάνης (46’ Καλτσής), Δρακόπουλος, Σαββίδης, Αδαμόπουλος, Παυλίδης, Πιστικός (59’ Καλατσανάς), Σταμάτης, Τσιριμώκος (λ.τ. 81’ Τσώρης), Χόντζα, Καραμήτσος (70’ Βασιλείου)

ΒΟΛΟΣ: Γεωργακούδης, Μπουραζάς, Ρίσκος, Καφετζής, Γυριχίδης (80’ Μπέκος), Σταύρο (70’ Τσάτσος), Δάσκαλος (70’ Γραμματικός), Παπαστεργίου (46’ Κρομμύδας), Χάνος, Παππάς, Σάντης.