Ηττήθηκε 3-2 από τον Παναιτωλικό η Κ19 του Βόλου

Δεν τα κατάφερε η ομάδα Κ19 του Βόλου να πάρει τη νίκη στο παιχνίδι με τον Παναιτωλικό, το οποίο διεξήχθη στο «Βασδέκειο» για την 21η αγωνιστική του αντίστοιχου πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ. Οι «κυανέρυθροι» ηττήθηκαν με 3-2, με γκολ που δέχθηκαν στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

To βολιώτικο συγκρότημα με 19 βαθμούς βρίσκεται στην 8η θέση (έχουν διεξαχθεί 16 ματς για το πρωτάθλημα) και την επόμενη αγωνιστική καλείται να αντιμετωπίσει την Κηφισιά εκτός έδρας.

Ο Βόλος άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό με τον Καφετζή, ύστερα από ασίστ του Σίμου. Ο Παναιτωλικός όμως γύρισε το παιχνίδι, ισοφαρίζοντας αρχικά στο 41’ με τον Κεχαγιά και παίρνοντας το προβάδισμα με τον Κακιώνη στο 53’.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 68’ και πάλι με τον Καφετζή έπειτα από πάσα του Νταϊλάνι, σπαταλώντας μεγάλες ευκαιρίες για την ανατροπή στα τελευταία λεπτά, με τους Αλεξιάδη και Καφετζή. Εν τέλει στο 87ο λεπτό ο Καβαλλάρης πέτυχε το νικητήριο γκολ για την ομάδα του Αγρινίου.

ΒΟΛΟΣ: Καλαμπούκας, Σίμος (76’ Αποστόλου), Λυκουρίνος, Χαβαλές, Τουλουμενίδης, Θεοχάρης (80’ Καπετάνος), Αλεξιάδης, Γκουγκούλης (55’ Τζαφέρρι), Καφετζή, Νταιλάνι, Ιωαννίδης (55′ Λεγκιση)

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Λέσι, Γαλιάτσος, Σκούρτης Βλαχοδήμος, Μάνος, Μόκκας (73’ Σκένδρος) Νικολάου, Κεχαγιάς (85’ Γκόλιας), Γιωτόπουλος (85’ Εσκετζής), Κακιώνης (90’ Καψής), Καβαλλάρης (90’ Θεογιάννης).