Σχολή χορού «Love 2 Dance – Volos Dancesport Academy» – Συνώνυμη με τις επιτυχίες

Σε κάθε αγωνιστική εκδήλωση Αθλητικού Χορού η Ακαδημία «Love 2 Dance – Volos Dancesport Academy επιβεβαιώνει τον τίτλο της, ότι είναι το καλύτερο και το μεγαλύτερο club αθλητικού χορού στην Ελλάδα.
Το Σάββατο18 Φεβρουαρίου διεξήχθη ο αγώνας του πρωταθλήματος Ελλάδος στην Αθήνα με εξαιρετική οργάνωση από την ΕΧΟΕ (Εθνική Χοροαθλητική Ομοσπονδία Ελλάδος).  Η παρουσία και η εμφάνιση του συνόλου των αθλητών της «Love 2 Dance-Volos Dancesport Academy» ήταν φανταστική και τα αποτελέσματα εξαιρετικά. Σχεδόν όλα τα παιδιά, με την καθοδήγηση των προπονητών τους Nikolay Kolev και Κατερίνας Κρατήρα, πραγματοποίησαν εκπληκτική εμφάνιση και κατέκτησαν πλήθος από κύπελλα και μετάλλια.

Για 4η συνεχόμενη χρονιά, πρωταθλητές Ελλάδος είναι οι Nikolay Kolev και Κατερίνα Κρατήρα. To κορυφαίο ελληνικό ζευγάρι που έχει «αστέρι» και βρίσκεται στο Top 50 του κόσμου στους Latin χορούς, μάγεψε για άλλη μια φορά το κοινό με τη φαντασμαγορική εμφάνισή του και δίκαια κατέλαβε την 1η θέση.
Την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο, αλλά σίγουρα την 1η θέση και τις καλύτερες εντυπώσεις στις καρδιές των θεατών κατέκτησε το πρωτοεμφανιζόμενο ζευγάρι στην κατηγορία Youth Latin 5 Dance, Κωνσταντίνος Κρατήρας – Φίλια Δημητριάδου με πολλές υποσχέσεις για ένα λαμπρό μέλλον. Οι Νικόλας Παπαχρήστος και Ντορέτα Στεργίου κατέκτησαν την 1η θέση ChaCha & Jive και την 1η θέση Waltz
Οι τέσσερις αγωνιστικές ομάδες που συμμετείχαν στις διάφορες κατηγορίες, ανέβηκαν στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου, κατακτώντας την 1η θέση.
Πρωταθλήτριες Ελλάδος είναι οι εξής ομάδες:
Juvenile Latin (Άννα Κωφού, Έλενα Μακρίδη, Μαρίνα Ξαρχουλάκου, Ελένη Πετροπούλου, Νταϊάνα Στεργίου).
Junior Latin (Βαλέρια Στεργίου, Χρύσα Γκενάρι, Σοφία Παγώνη, Ευφημία Μάρκου, Μαρία Άννα Νικολοπούλου, Χρυσούλα Τσιουβάκα, Έλλη Σούτογλου).
Youth Latin (Έλλη Ασβεστά, Μαριέτα Κωτούλα, Αθηνά Κουτσινάρη, Μαριλένα Χασα, Ιωάννα Αναστασία Τριανταφύλλου, Αναστασία Μαλογιάννη, Φωτεινή Ευσταθίου, Εύη Παπαδοπούλου).
Show Dance Adults (Εύα Καμινέλλη προπονήτρια και αθλήτρια, Μαριάνθη Στεφανίδου, Ουρανία Καλλιμάνη, Στέλλα Τζέζο, Δήμητρα Μπέη, Μαρία Γκουγκούση, Παναγιώτα Αρμεντζίδου, Αντωνία Κούκα).
Και τα 20 κορίτσια που διαγωνίστηκαν στις κατηγορίες sololatin, εξέπληξαν με την απόδοσή τους κατακτώντας πολλά χρυσά, αργυρά και χάλκινα μετάλλια και συμμετείχαν στους τελικούς του αγωνίσματος.
Οι συμμετοχές των Solos Latin ήταν: Εύη Παπαδοπούλου, Έλλη Ασβεστά, Ιωάννα Τριανταφύλλου, Αναστασία Μαλογιάννη, Μαρίνα Ξαρχουλάκου, Μαρία Γκουγκούση, Άννα Κρικέλη, Έλλη Σούτογλου, Μαρία Ελένη Αντωνογλούδη, Μαρία Καπερώνη, Μαρία Άννα Νικολοπούλου, Ευφημία Μάρκου, Βασιλική Ευφραιμία, Κατερίνα Καραμάνη, Μαρία Κούκουρα, Ευανθία Ειρήνη Δήμου, Στέλλα Κίτσιου, Αθανασία Γεωργατζή.