Στο συνέδριο της ΚΕΔΕ στο Ξενία συμμετείχε ο Μάκης Βορίδης και απάντησε στα όσα δήλωσε χθες ο γενικός γραμματέας του Υπουργείου Εσωτερικών κ. Πουλάκης για την εφαρμογή αναλογικού συστήματος στις εκλογές των ΟΤΑ. Ο κ. Βορίδης δήλωσε πως η Νέα Δημοκρατία θα καταργήσει το μέτρο όταν εκλεγεί Κυβέρνηση. Επικοινωνία Βορίδη με τη Νομαρχιακή της ΝΔ δεν υπήρξε μέχρι το μεσημέρι.
Τοπικά
Ο Βορίδης στο συνέδριο της ΚΕΔΕ υποσχέθηκε κατάργηση του αναλογικού συστήματος εκλογής στους ΟΤΑ αν εφαρμόσει το μέτρο η Κυβέρνηση
![](https://i0.wp.com/e-thessalia.gr/wp-content/uploads/2016/10/voridis_1.jpg?fit=840%2C573&ssl=1)
Προηγούμενο ΆρθροΠλίνθινο κουφάρι