Τη μαγνησιώτικη συνάντηση ανάμεσα στους Τιτάνες Αλμυρού και την Αγριά περιλαμβάνει σήμερα η 10η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑΘ. Επίσης το Σάββατο η πρωτοπόρος Ανόρθωση αντιμετωπίζει την Ελασσόνα εκτός έδρας, ενώ η Ανάληψη φιλοξενεί τον Αμπελώνα. Η αγωνιστική ολοκληρώνεται αύριο Κυριακή με την αναμέτρηση Ίωνα-Άρη Τρικάλων.
Ανακοινώθηκαν από την ΕΣΚΑΘ οι διαιτητές και οι γραμματείες των αγώνων του Σαββατοκύριακου. Το πρόγραμμα έχει ως εξής:
A1 EΣΚΑΘ
Σάββατο 16/12
Κλ. Ελασσόνας 17.00 Ελασσόνα-Ανόρθωση, διαιτητές: Πάνος, Κόντου.
Κλ. Αγίου Θωμά 17.30 Ν. Κεραυνός-Δαναοί.
Κλ. Αλμυρού 17.30 Τιτάνες Αλμ.-Αγριά, διαιτητές: Μπουγλός Ι., Μπουγλός Π., γραμματεία; Μαρτυγάκη, Πεγιούκα, Σχοινάς.
Κλ. Μπάρας 17.30 Πολυαθλητικό-ΝΕΣ Λάρισας
ΕΑΚ Βόλου 20.00 Ανάληψη-Αμπελώνας, διαιτητές: Κοντοστάθης, Γεωργοσόπουλος, γραμματεία: Σεφεριάδου, Μπορλότος, Καροτσάκης. κομσιάριος: Φραγκούλη.
Κυριακή 17/12
Κλ. «Β. Παρασκευόπουλος» 13.15 Ίωνας-Άρης Τρικ., διαιτητές: Γιαννουλής, Γεωργοσόπουλος, γραμματεία: Βλάχος, Πασιάς, Καραγεώργος.
Α2 ΕΣΚΑΘ
Σάββατο 16/12
Κλ. Ζαγοράς 18.00 Κένταυρος Ζαγ.-Αστέρας Λαρ., διαιτητές: Κοκκινόπουλος, Ρόπη, γραμματεία; Πολύζος, Μαντούδης, Βλάχος.
Κλ. Αμπελώνα 20.00 ΓΣ Φαλάνης-ΓΣ Σκιάθου διαιτητές: Πάνος-Κόντου.
Κυριακή 17/12
Κλ. Αγίου Θωμά 14.30 Σπάρτακος-ΑΕΒΔ, διαιτητές: Γεωργούλης-Πράττος.
Κλ. Ν. Ιωνίας 17.00 Αιολικός-ΓΣ Βόλου, διαιτητές: Παπαγιώτης, Μακαρονάς,, γραμματεία: Μπορλότος, Πολύζος, Πεγιούκα.
Κλ. Χάλκης 18.00 Ηρακλής Χ.-Φοίβος.
Β’ ΕΣΚΑΘ
Κυριακή 17/12
Κλ. «B. Παρασκευόπουλος» 15:30 Ολυμπιονίκης-Ερμής Αγιάς, διαιτητές: Σκοτεινιώτη, Σιουμουρέκης, γραμματεία: Καραγεώργος, Βλάχος, Πασιάς.
Κλ. Ν. Ιωνίας 19.00 Ελευθεριακός-Αρμένιο, διαιτητές: Παπαγιώτης, Μακαρονάς, γραμματεία: Πολύζος, Πεγιούκα, Μπορλότος.
ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Σάββατο 16/12
ΕΑΚ Βόλου 18.00 Ολυμπιακός-Πολυαθλητικό, διαιτητές: Γεωργοσόπουλος, Σιουμουρέκης, γραμματεία: Μπορλότος, Πασιάς, Καροτσάκης.
Κυριακή 17/12
Κλ. Ν. Ιωνίας 15.00 Αιολικός-Απόλλων Καρδ., διαιτητές: Γιαννουλής, Κοντοστάθης, γραμματεία: Μαρτυγάκη, Μαντούδης, Πεγιούκα.
ΕΑΚ Καρδίτσας 16.00 Αναγέννηση Καρδ.-Νίκη, διαιτητές: Λίλης, Πάβελιτς.
Τρίτη 19/12
ΕΑΚ Βόλου 21.00 Νίκη-Ολυμπιακός, διαιτητές: Γεωργοσόπουλος, Τασιούδης, γραμματεία: Μαμμές, Βενετσάνος, Καραγεώργος.
ΠΑΙΔΕΣ
1ος όμιλος
Σάββατο 16/12
Κλ. «Β. Παρασκευόπουλος» 8.30 BC Volos-Ανόρθωση, διαιτητές: Γεωργοσόπουλος, Σιουμουρέκης, γραμματεία: Βλάχος, Πολύζος, Σχοινάς.
Κλ. Ν. Ιωνίας 19.30 ΑΕΒΔ-ΓΣ Σκιάθου, διαιτητές: Μακαρονάς, Κούντρια, γραμματεία: Καρρά, Καραγεώργος, Ανδριοπούλου.
Κυριακή 17/12
ΕΑΚ Βόλου 12.00 Πρότυπη Ακαδημία-ΓΣ Βόλου, διαιτητές: Σκοτεινιώτη, Σιουμουρέκης, γραμματεία: Ανδριοπούλου, Α. Μαντούδης, Βελετζάς.
Κλ. Ν. Ιωνίας 13.00 Νίκη-Αιολικός, διαιτητές: Σκοτεινιώτη, Κόκκαλος, γραμματεία: Μαρτυγάκη, Καρρά, Βενετσάνος.
2ος όμιλος
Σάββατο 16/12
ΕΑΚ Βόλου 10.30 Ανάληψη-Ίωνας, διαιτητές: Ρόπη, Βογιατζής, γραμματεία: Μαρούσος, Καραγεώργος, Σεφεριάδου.
Κλ. Ζαγοράς 16.00 Κένταυρος Ζαγ.-Νίκη, διαιτητές: Κοκκινόπουλος, Ρόπη, γραμματεία: Χ. Μαντούδης, Βλάχος, Πολύζος.
Κυριακή 17/12
ΕΑΚ Βόλου 16.00 Πρότυπη Ακαδημία-Δημητριάς, γραμματεία: Σκοτεινιώτη, Κούντρια, γραμματεία: Μαμμές, Σεφεριάδου, Χούτα.
ΕΦΗΒΟΙ
1ος όμιλος
Σάββατο 16/12
Κλ. «Β. Παρασκευόπουλος» 14.00 BC Volos-Ίωνας, διαιτητές: Βαρδάκης, Μακαρονάς, γραμματεία: Μαμμές, Βενετσάνος, Ανδριοπούλου.
Κυριακή 17/12
ΕΑΚ Βόλου 14.00 Ανόρθωση-Πρότυπη Ακαδημία, διαιτητές: Σιουμουρέκης, Τασιούδης, γραμματεία: Μαμμές, Χούτα, Σεφεριάδου.
2ος όμιλος
Σάββατο 16/12
ΕΑΚ Βόλου 8.30 Ολυμπιακός-ΑΕΒΔ, διαιτητές: Ρόπη, Βογιατζής, γραμματεία: Μαρούσος, Σεφεριάδου, Καραγεώργος.
Κλ. Ν. Ιωνίας 12.00 Αιολικός-ΓΣ Αλμυρού, διαιτητές: Μπουγλός Π., Κοκκινόπουλος, γραμματεία: Α. Μαντούδης, Πεγιούκα, Βελετζάς.
Κλ. Ν. Ιωνίας 19.00 Ολυμπιονίκης-Ελευθεριακός, διαιτητές: Γεωργοσόπουλος, Σιουμουρέκης, γραμματεία: Ανδριοπούλου, Χούτα, Βενετσάνος.
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
Σάββατο 16/12
Κλ. Ν. Ιωνίας 10.00 Ολυμπιακός-Νίκη, διαιτητές: Σκοτεινιώτη, Κοκκινόπουλος, γραμματεία: Βελετζάς, Α. Μαντούδης, Πεγιούκα.
Κυριακή 17/12
Κλ. Ν. Ιωνίας 11.00 Ελευθεριακός-Ολυμπιακός, διαιτητές: Κοκκινόπουλος, Μαύρου, γραμματεία: Καρρά, Βενετσάνος, Σχοινάς.
Κλ. Αλμυρού 21.00 Τιτάνες Αλμ.-Ανόρθωση, διαιτητές: Κοντοστάθης, Ζυγουλέτα, γραμματεία: Ανδριοπούλου, Α. Μαντούδης, Βελετζάς.
ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΙΚΟ ΠΑΙΔΩΝ
Κυριακή 17/12
ΕΑΚ Βόλου 10.00 Ολυμπιακός-Ίκαρος Νεαπ., διαιτητές: Σκοτεινιώτη, Τασιούδης, γραμματεία: Α. Μαντούδης, Βελετζάς, Ανδριοπούλου.