Στην εταιρεία ΕΡΓΟΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ – Γ.Στεργιούλας ΑΤΕ κατακυρώθηκε η κατασκευή τεσσάρων σύγχρονων κόμβων στον Δήμο Βόλου, όπως αποφάσισε σήμερα η Οικονομική Επιτροπή μετά την εισήγηση της Διεύθυνσης Τεχνικών Υπηρεσιών.
Η Επιτροπή Διαγωνισμού Έργου πρότεινε προς την Οικονομική επιτροπή να κατακυρωθεί η σύμβαση στην ΕΡΓΟΑΣΦΑΛΤΙΚΗ – Γ.ΣΤΕΡΓΙΟΥΛΑΣ ΑΤΕ, γιατί κατέθεσε όλα τα απαιτούμενα δικαιολογητικά.
Το έργο αφορά στην κατασκευή των τεσσάρων κόμβων στο Δημαρχείο (Δημητριάδος, Λαμπράκη και Ιάσονος), στο Τελωνείο (Λαμπράκη – Παπαδιαμάντη), στο ΚΤΕΛ (Αθηνών, Λαμπράκη και Σέκερη) και στη Διμηνίου (Λαρίσης, Δερβενακίων και Μπότσαρη) προϋπολογισμού 1.600.000,00 € (με Φ.Π.Α).
Τοπικά
Αναδείχθηκε η εταιρεία που θα κατασκευάσει τους τέσσερις κόμβους στο Βόλο
![](https://i0.wp.com/e-thessalia.gr/wp-content/uploads/2016/06/dimarxeio.jpg?fit=485%2C240&ssl=1)