Βαριά ήττα για Αγριά από τα Τρίκαλα με 84-53

Μόνο στο α’ ημίχρονο παρουσιάστηκε ανταγωνιστική η Αγριά, αλλά δεν απέφυγε τη βαριά ήττα με 53-84 από τον ΑΟ Τρίκαλα. Το συγκρότημα του Σπύρου Στρατίκη βρέθηκε πίσω με 10-18 στο 10’, αλλά πλησίασε μέχρι τους τρεις πόντους, με το 28-35 να είναι το σκορ του α’ μέρους.

Στην γ’ περίοδο, όμως, οι επιθετικές επιλογές των «κιτρινόμαυρων» δεν ήταν καλές δίνοντας τη δυνατότητα στους φιλοξενούμενους να τρέξουν στον αιφνιδιασμό πετυχαίνοντας εύκολα καλάθια. Κατ’ αυτόν τον τρόπο η διαφορά άρχισε να παίρνει διαστάσεις φτάνοντας τους 31 πόντους στο τέλος.

Δεκάλεπτα: 10-18, 28-35, 38-64, 53-84

ΑΓΡΙΑ (Στρατίκης): Αντωνόπουλος, Μοιρώτσος, Καραμανλής 3 (1), Βλαχογιάννης 6 (1), Χαντζόπουλος 12 (2), Καραμήτσος 9, Φύκας 10 (2), Σαλεπτσής, Ρόσσιος, Αμπάρης 7 (1), Τσίρος 5 (1), Ντάκης.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Παπαδημητρίου): Φρύδας 3 (1), Τσιτσάνης 6, Λεπενιώτης 15 (1), Γκαντιάς 8, Κατσίμπας 6, Αργύρης 9 (2), Αρκούδας 2, Σούλκο 13 (1), Ευαγγελακόπουλος 3 (1), Τζιάννης 10 (1), Κολότσιος 9 (3).