Στη σύλληψη ενός 26χρονου προχώρησαν χθες το μεσημέρι υπάλληλοι του Λιμενικού Σώματος. Ο έλεγχος των λιμενικών έγινε κατά εν πλω σε πλοίο με δρομολόγιο Βόλος-Σποράδες. Εκεί κατελήφθη ένας 26χρονος να κατέχει
επιμελώς κρυμμένη στις αποσκευές του μία ποσότητα κοκαΐνης μικτού βάρους 20 γρ. (περίπου 100 δόσεις
η οποία κατασχέθηκε. Ο 26χρονος συνελήφθη, σχηματίστηκε δικογραφία στο πλαίσιο της αυτόφωρης διαδικασίας και προσήχθη σήμερα ενώπιον του Εισαγγελέα Υπηρεσίας Πρωτοδικών Βόλου, ο οποίος στην συνέχεια τον παρέπεμψε στην Α΄ Τακτική Ανακρίτρια Πλημμελειοδικών Βόλου που διέταξε την ελευθέρωσή του με περιοριστικούς όρους.
Τοπικά
Tαξίδευε με το πλοίο για Σποράδες με 100 δόσεις κοκαΐνης κρυμμένες στις αποσκευές του
![](https://i0.wp.com/e-thessalia.gr/wp-content/uploads/2016/08/kokkaini.jpg?fit=485%2C270&ssl=1)
Προηγούμενο ΆρθροΈκοψαν την πίτα τους οι Εξωτερικοί Φρουροί των Φυλακών Βόλου