“Σκόρπισε” με 5-1 την Κηφισιά η Κ19 του Βόλου

Τεράστια νίκη με το εμφατικό 5-1 επί της Κηφισιάς σημείωσε στο «Βασδέκειο» η ομάδα Κ19 του Βόλου, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του αντίστοιχου πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί οι οποίοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 30′ με τον Γιαματζίδη, όμως το δεύτερο μέρος άνηκε ολοκληρωτικά στους «κυανέρυθρους». Αρχικά στο 47′ ο Βόλος ισοφάρισε με τον Λεγκίση έπειτα από πάσα του Τζαφέρρι, ενώ δυο λεπτά μετά, με τους ίδιους πρωταγωνιστές και πάλι, έγινε η ανατροπή και το 2-1.

Στο 65′ ο Νταϊλάνη πέτυχε το 3-1, μετά από ασίστ του Καφετζή, πριν έρθουν ακόμα δύο γκολ στο φινάλε για να διαμορφωθεί το τελικό σκορ. Στο 80′ ο Καφετζής ανέβασε με τακουνάκι τον δείκτη του σκορ σε 4-1, ενώ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Τουλουμενίδης βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα για το τελικό 5-1.

ΒΟΛΟΣ: Καλαμπούκας, Γαβριηλίδης, Λυκουρίνος, Σακελλάρης, Χαβαλές, Θεοχάρης (77′ Κουκουφίκας) Ιωαννίδης (46′ Τζαφέρρι), Βαινόπουλος (70′ Σίμος), Καφετζή, Νταϊλάνη (70′ Κολώνιας), Λεγκίση (80′ Τουλουμενίδης)

ΚΗΦΙΣΙΑ: Ρόμπερτς, Νίνος (22′ Αραπίτσας), Φίλος, Τετώρος (70′ Κατωπόδης), Κατσανεβάκης (70′ Τοποβίτι), Σκιαδαρέσης (77′ Λουκάς), Γιαματζίδης, Κωνσταντακόπουλος, Ζαχαριάδης (77′ Λαγός), Φλώκος, Ζώνιος.