Παραμένει πρώτος ο Ατρόμητος στη Γ’ ΕΠΣΘ

Νίκες σημείωσαν οι πρωτοπόροι στην Γ’ τοπική. Ο Ατρόμητος κέρδισε 2-1 τον Ηρακλή και παραμένει μόνος στην κορυφή, έχοντας ένα βαθμό διαφορά από τη Χλόη και τον Αχιλλέα. Ο Ατρόμητος είχε βρεθεί πίσω στο σκορ από το 60ο λεπτό, έχασε πέναλτι στο 75’, ενώ βρέθηκε με «την πλάτη στον τοίχο» όταν ο Ηρακλής κέρδισε πέναλτι, που τελικά απέκρουσε ο Διαμαντόπουλος. Στο 83’ ο Χ. Μπουρνάκης έγραψε το 1-1, για να φτάσουμε στο 90ό λεπτό όπου ο Παπαδόπουλος σημείωσε το νικητήριο γκολ του Ατρομήτου.
Η Χλόη, με δύο γκολ του Βαΐτση και ένα των Τσουκαλά και Δημόπουλου επιβλήθηκε 4-1 των Άνω Λεχωνίων, ενώ ο Αχιλλέας έκανε φοβερή ανατροπή και μετέτρεψε το εις βάρος του 1-3 από τον Απόλλωνα Καναλίων, σε 4-3. Στο ματς αυτό ο Κατσαβριάς έγραψε το 1-0 στο 19’. Όμως, στο 28’ ο Δαμάσκος, στο 37’ ο Γκίστι και στο ο Μανώλης έφεραν τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ με 1-3. Μάλιστα στο 58’ ο Απόλλων κέρδισε και πέναλτι, με τον τερματοφύλακα Τίτα να «νικά» τον Γκίστι. Ο Αχιλλέας αφυπνίστηκε και μείωσε στο 75’ με τον Κωστόπουλο, ενώ ισοφάρισε στο 80’ με τον Κλίντον. Το τελικό 4-3 έγινε στο 88’ από τον Κατσαβριά.
Νικηφόρο πέρασμα από την Αργαλαστή έκαναν οι Νέοι Αθλητές Νίκης, κερδίζοντας 0-2 τον Κένταυρο Νοτίου Πηλίου. Τέλος, Ελευθεριακός και Πηλέας αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0.