Να παραμείνει ζωντανός ενάντια στην Κούπα Κιλκίς θέλει ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός δεν κατόρθωσε να κάνει το «διπλό» στο Κιλκίς την περασμένη Κυριακή. Στο πρώτο παιχνίδι της σειράς έβαλε δύσκολα στην Κούπα και την υποχρέωση να χύσει πολύ ιδρώτα για να κερδίσει με 70-63.
Ο Γιώργος Κοσμάτος έμεινε ευχαριστημένος από την προσπάθεια που κατέβαλαν οι καλαθοσφαιριστές του, αλλά γνωρίζει ότι πρέπει να είναι ακόμη καλύτεροι, προκειμένου να πάρουν την πρώτη τους νίκη. Άλλωστε αν ο Ολυμπιακός χάσει σήμερα, τότε αυτομάτως θα οδηγηθεί στην Α1 ΕΣΚΑΘ.
Σήμερα στις 17.00 στο ΕΑΚ το βολιώτικο συγκρότημα υποδέχεται την Κούπα με στόχο την ισοφάριση, που θα διατηρήσει ζωντανές τις ελπίδες για παραμονή. Σε όλα τα ματς που έδωσε απέναντι στους Κιλκισιώτες, μπορεί να γνώρισε την ήττα, αλλά κρίθηκαν στις λεπτομέρειες.

Αυτές οι λεπτομέρειες μπορεί να είναι υπέρ του σήμερα και γι’ αυτό οι «ερυθρόλευκοι» θα τις κυνηγήσουν με όλη τους τη δύναμη. Το θετικό είναι ότι ο Γιώργος Κοσμάτος έχει όλο το έμψυχο υλικό στη διάθεσή του στο πιο κρίσιμο ματς της χρονιάς.
Οι παίκτες που βρίσκονται στη διάθεση του Βολιώτη προπονητή είναι οι εξής: Κωνσταντίνος Νυδριώτης, Τέλης Μαλακόπουλος, Ευάγγελος Γιαννίκος, Δημήτρης Παρασχάκης, Σεραφείμ Σιδηρόπουλος, Νεκτάριος Πλεσιώτης, Στέλιος Τζαλαβάρας, Μίμης Στεφόπουλος, Παναγιώτης Λογοδότης, Ντράσκο Πρέλεβιτς, Γεράσιμος Δελεντζές και Παναγιώτης Σπανόπουλος.