Με σκορ… πόλο (4-6) ο Ολυμπιακός νίκησε τον Σαρακηνό

Καταπληκτικό παιχνίδι πραγματοποιήθηκε σήμερα στο γήπεδο του Σαρακηνού για την Α’ ΕΠΣΘ, όπου ο Ολυμπιακός νίκησε την ομώνυμη ομάδα με 4-6, σκορ το οποίο περισσότερο παραπέμπει σε αγώνα πόλο παρά ποδοσφαίρου.

Η ομάδα του Στέλιου έκανε δυναμική αρχή και προηγήθηκε 0-3 με τέρματα του Πετράκου με σουτ (8’), του Μπλατσέρη επίσης με σουτ (31’), ενώ στο επόμενο λεπτό κέρδισε το πέναλτι σε χέρι του Ράπτη μέσα στην περιοχή. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Καμπέρης, ο οποίος ευστόχησε για το 0-3.

Το συγκρότημα του Βασίλη Πανόπουλου και του Γιώργου Κασιούρα, οι οποίοι έκαναν το ντεμπούτο τους στον πάγκο του Σαρακηνού, δεν παραδόθηκε και κατάφερε να ξαναμπεί στο παιχνίδι με γκολ των Τσιανάκα (39’ απευθείας εκτέλεση φάουλ) και Ράπτη (44’ πλασέ).

Οι δύο ομάδες συνέχισαν σε υψηλό τέμπο και στο δεύτερο ημίχρονο, όπου ο Ολυμπιακός ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-5 με τον Μπλατσέρη να πετυχαίνει «χατ τρικ» (52’ και 56’). Στο 60’ κέρδισαν και οι γηπεδούχοι πέναλτι, το οποίο αξιοποίησε ο Τσιανάκας (3-5), αλλά στο 72’ ο Σκοπελίτης έδωσε πάλι «αέρα» τριών τερμάτων στους «ερυθρόλευκους» (3-6).

Το τελικό 4-6 διαμόρφωσε με κοντινή κεφαλιά ο Γκλαβίνης στο 82’.

ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ: Γράντας, Στεργίου (63’ Τσιάνος), Τσάνιος, Γιαμαλής, Ράπτης, Γιαουπλάρι (74’ Ακριβούσης), Κατής, Ζάχος (57’ Μυλωνάς), Σταματίου, Αραμπατζής (63′ Δημόπουλος), Τσιανάκας (74’ Γκλαβίνης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σταυράκης, Καμπέρης, Κακάμης, Κούλπας, Γκαλίτσιος, Σέττος (64′ Αναστασίου), Νούσιος (73’ Καρατσόλης), Τασιούλης (79’ Κατσαγεωργίου), Μπλατσέρης (79’ Ματτέα), Πετράκος, Σκοπελίτης (73’ Κυρίτσης).