Λύγισε με 0-1 από την ΑΕΚ ο Βόλος 2004

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Α’ Εθνικής Γυναικών ο Α.Σ. Βόλος 2004 γνώρισε την ήττα από την ΑΕΚ με 0-1 σε παιχνίδι που διεξήχθη στο βοηθητικό του ΕΑΚ. Οι παίκτριες της Έλενας Κουσκούνη πάλεψαν για το καλύτερο απέναντι σε μία πολύ δυνατή ομάδα, χάνοντας στις λεπτομέρειες.

Η βολιώτικη ομάδα μπήκε δυνατά στο ματς και είχε δύο ευκαιρίες με τις Τσούκα (12’) και Κατσιγιάννη (13’). Στη συνέχεια η γκολκίπερ των γηπεδούχων Νόιμαν είχε θετικές επεμβάσεις στις προσπάθειες των Πινέιδο (21’) και Λόπεζ (30’, 41’), αλλά δεν μπόρεσε να αποσοβήσει το 0-1 στο μακρινό σουτ της Κόλλια. Στην επανάληψη τη μεγαλύτερη ευκαιρία έχασε η Ίβιτς που αστόχησε σε τετ-α-τετ (85’).

ΒΟΛΟΣ 2004: Νόιμαν, Νικοπούλου, Βέτσικα, Κοκμοτού, Σύρμου, Κατσιγιάννη, Τσούκα, Γκέκα (46’ Νάνου), Κέκου, Ζήγρα (78′ Μπάρτζου).

ΑΕΚ: Χατζηχαρίστου, Μπούτλα, Τσελέντη, Βέρα, Καπνίση, Κόλλια, Τζουτζουράκη, Νίκα (80’ Τριβυζάκη), Ντζάνη (89’ Μπαλντιδη), Πινέιδο (93’ Ροπόκη), Λόπεζ (80’Ίβιτς).

* Στα άλλα παιχνίδια είχαμε Παναθηναϊκός-ΟΦΗ 0-1, Αστέρας Τριπ.-ΑΕΛ 1-0, Νέες Ατρομήτου-Σειρήνες Γρ. 2-1, Καστοριά-Ελπίδες Καρδ. 3-0. Τα ματς Τρίκαλα 2011-Ολυμπιάδα και ΡΕΑ-ΠΑΟΚ αναβλήθηκαν.

Η βαθμολογία: ΑΕΚ 7, ΠΑΟΚ 6, ΟΦΗ 6, Παναθηναϊκός 6, Αστέρας Τριπ. 6, Καστοριά 4, Νέες Ατρομήτου 4, Βόλος 2004 3, ΡΕΑ 3, ΑΕΛ 1, Τρίκαλα 2011 0, Σειρήνες Γρ. 0, Ελπίδες Καρδ. 0, Ολυμπιάδα 0.

Δύο αγώνες λιγότερους έχουν τα Τρίκαλα 2011 και από έναν οι Βόλος 2004, ΟΦΗ, Ελπίδες, ΑΕΛ, Σειρήνες, Ολυμπιάδα, ΡΕΑ και ΠΑΟΚ.