Λόπεθ: Οι διαιτητές δεν σέβονται τον Βόλο

Έντονα παράπονα για τη διαιτησία εξέφρασε μετά το τέλος του αγώνα με τον Ατρόμητο ο προπονητής του Βόλου, Άνχελ Λόπεθ. Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Ισπανός τεχνικός:

«Ξεκινήσαμε καλά το παιχνίδι και σημειώσαμε ένα γκολ. Ο διαιτητής που ήταν στο VAR έβαλε τις γραμμές όπου ήθελε και δεν μας σεβάστηκε. Σε κάθε παιχνίδι βλέπουμε τα ίδια. Με την ΑΕΚ δόθηκε πέναλτι σε βάρος μας που κανείς δεν το είδε. Στο ματς με τον Παναθηναϊκό δεν δόθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μπερνάρ στο 0-0. Με τον ΠΑΟΚ σημειώσαμε ένα γκολ αλλά ακυρώθηκε. Ο διαιτητής παραδέχθηκε σε μένα ότι δεν ήταν τίποτα. Μάλιστα, ο διαιτητής που ήταν στο VAR σε εκείνο το παιχνίδι, μάς έπαιξε με την ΑΕΚ.
Οι διαιτητές θέλουν σεβασμό, αλλά δεν σέβονται όλες τις ομάδες. Δεν καταλαβαίνω, τότε, γιατί οι έξι πρώτες ομάδες δεν παίζουν μεταξύ τους στο πρωτάθλημα και ας αφήσουν τους υπόλοιπους να παίξουμε μεταξύ μας. Στις καθυστερήσεις ο Σιέλης έμεινε δύο λεπτά στο έδαφος, αλλά ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη στο 7ο λεπτό, δεν κράτησε έξτρα χρόνο. Ξέρουν πολύ καλά τι κάνουν.