Έκανε «δώρο» την ισοπαλία (2-2) στον Απόλλωνα Π. η Νίκη

Χαράμισε τη μεγάλη προσπάθεια που έκανε για την ανατροπή η Νίκη στο Πολύκαστρο φέρνοντας 2-2 με τον Απόλλωνα Πόντου. Η ασυνεννοησία Μπάγιτς και Ανδρέου έδωσε το δικαίωμα στον Εσαλό να ανοίξει το σκορ στο 21’, αλλά η βολιώτικη ομάδα έκανε την ανατροπή μέσα σε πέντε λεπτά με τους Τζιώρα (62’) και Παναγιωτίδη (67’).
Κι ενώ όλα έδειχναν ότι οι «κυανόλευκοι» θα πάρουν τους τρεις βαθμούς, στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (93’) σε μια ακόμη αμυντική αδράνεια δέχθηκαν την ισοφάριση από τον Αραβίδη.
Διαιτητής: Στρατούδης (Έβρου).
Βοηθοί: Ζήρδας (Δράμας), Καρασαβαΐδης (Καβάλας).
4ος διαιτητής: Σταφυλάς (Ξάνθη).
Κίτρινες: Εσαλό, Τσαγκαλίδης, Αμαραντίδης, Μουμίν, Καλογέρης, Ντιαλόσι.
ΑΠΟΛΛΩΝ Π.: Πίτκας, Δαλιανόπουλος (46’ Μπελεβώνης), Αμαραντίδης, Ντιαλόσι, Καλογέρης, Μουμίν, Τσαγκαλίδης, Λαμπίρης, Νασέρ, Ντοναλντόνι, Εσαλό (71’ Αραβίδης).
ΝΙΚΗ: Μπάγιτς, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Λογαράς, Ανδρέου, Κυριακίδης, Τσουκαλάς (65’ Παναγιωτίδης), Γαβριηλίδης, Μιράντα (78’ Γρομητσάρης), Κρητικός (56’ Ροχάνο), Τζιώρας (65’ Σιαφά).