Δηλώνει έτοιμος για την πρεμιέρα της Γ’ Εθνικής ο Ολυμπιακός Β.

Μετά από μια μακρά περίοδο αγωνιστικής απραξίας, η Γ’ Εθνική αρχίζει την προσεχή Κυριακή με τις ομάδες, μεταξύ αυτών και ο Ολυμπιακός Βόλου, να μπαίνουν στην αφετηρία. Ο 2ος όμιλος απαρτίζεται από 14 ομάδες, με τον Ολυμπιακό να εκπροσωπεί τη Μαγνησία, καθώς δεν υπάρχει φέτος άλλη ομάδα από το νομό που να αγωνίζεται στην Γ’ Εθνική κατηγορία.
Στον Ολυμπιακό στρέφουν την προσοχή τους αποκλειστικά στο παιχνίδι της προσεχούς Κυριακής με την ΑΕΠ Κοζάνης, την οποία οι «ερυθρόλευκοι» αντιμετώπισαν σχετικά πρόσφατα, πριν δύο χρόνια για το πρωτάθλημα της Φούτμπολ Λιγκ. Ο Ολυμπιακός είχε επικρατήσει σ’ εκείνο το ματς που είχε γίνει στην Κοζάνη με 3-1, με δύο γκολ του Ιάσονα Παπαδημητρίου και ένα του Γεράσιμου Βουκελάτου.
Νικηφόρο ήταν και το παιχνίδι στον Βόλο με 3-0, με τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο από τους Μιχάλη Γιαννίτση, Ιάσονα Παπαδημητρίου και Νίκο Μπουτζίκο.
Ο Σάκης Θεοδοσιάδης έχει συλλέξει πληροφορίες και μαζί με τους συνεργάτες του αναλύουν τον αντίπαλο στους παίκτες. Οι «ερυθρόλευκοι» γυμνάζονται καθημερινά στο προπονητικό κέντρο στον Άγιο Γεώργιο Φερών. Αγωνιστικά προβλήματα δεν υπάρχουν, με όλους τους παίκτες να βρίσκονται στη διάθεση της τεχνικής ηγεσίας.