Άνοδος για τις κορασίδες της Νίκης – Τη νέα σεζόν θα αγωνίζονται στην Α1 κατηγορία της ΕΣΠΕΚΕΛ

Η ομάδα βόλεϊ κορασίδων της Νίκης ανέβηκε στην Α1 κατηγορία του συγκεκριμένου ηλικιακού πρωταθλήματος της ΕΣΠΕΚΕΛ. Οι μικρές «κυανόλευκες» είχαν φτάσει ως τον τελικό του πρωταθλήματος, αλλά ο κορωνοϊός δεν επέτρεψε τη διεξαγωγή του. Έτσι, ο πρωταθλητής αναδείχθηκε μέσω κλήρωσης στην οποία η Νίκη ήταν η τυχερή.
Πάντως, όπως τονίζεται σε σχετική ανακοίνωση της Νίκης, η άνοδος είναι απόλυτα δίκαιη, βάσει της πορείας που διέγραψε η ομάδα στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος, αλλά και της άνετης νίκης της στον ημιτελικό του πρωταθλήματος επί της Δεσκάτης. Αναλυτικά:
«Στα γραφεία της ΕΣΠΕΚΕΛ παρουσία εκπροσώπων των ομάδων πραγματοποιήθηκε κλήρωση για την άνοδο των κορασίδων στην Α1 κατηγορία μεταξύ των ομάδων της Νίκης και του Γ.Σ. Τυρνάβου. Το αποτέλεσμα έδειξε την ομάδα μας να ανεβαίνει κατηγορία. Ένα δίκαιο αποτέλεσμα αφού η πορεία της ομάδας μας την φετινή χρονιά ήταν εκπληκτική.
Τα κορίτσια του Χ. Γαλαζούλα κατέκτησαν την πρώτη θέση του ομίλου τους με διαφορά πέντε βαθμών από τον δεύτερο. Στη συνέχεια, στο Φάιναλ Φορ επικράτησαν άνετα της Δεσκάτης με 3-0 σετ περνώντας στον τελικό με αντίπαλο το Γ.Σ. Τυρνάβου σε έναν αγώνα που δεν έγινε ποτέ λόγω του Covid-19. Πολλά συγχαρητήρια στα κορίτσια μας και στον προπονητή τους. Καλή επιτυχία και καλή συνέχεια τη νέα χρονιά στην Α1 κατηγορία Θεσσαλίας.
Το ρόστερ ήταν το εξής: (προπονητής Γαλαζούλας ) Μελλιού, Καρατάσιου, Στύλα Σ., Πολυζώη, Καφαντάρη, Σίμου, Κουτσικού, Στύλα Χ., Μπουντούκου, Γαϊτάνη, Τζικουλα, Μιχάλη, Παρίση, Κεφαλά».