Άλλη μία ήττα για Θησέα, 1-3 από τον Ατρόμητο Παλαμά

Μπορεί να παρουσίασε βελτιωμένη εικόνα σε σχέση με προηγούμενα παιχνίδια, αλλά δεν απέφυγε την 10η στη σειρά ήττα του στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής ο Θησέας. Οι «πράσινοι» υποδέχθηκαν στο Βασδέκειο τον Ατρόμητο Παλαμά από τον οποίο έχασαν με 1-3.

Ο Ατρόμητος Παλαμά ευτύχισε να πάρει από κεφάλι στο σκορ στο 15’ με τον Σιβέριο να πλασάρει από πλεονεκτική θέση και να νικά τον έμπειρο Κουτσιρίμπα για το 0-1. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν έμειναν με σταυρωμένα χέρια. Προσπάθησαν να ισοφαρίσουν άμεσα, κάτι που πέτυχαν μετά από πέντε λεπτά. Στο 20’ ο Τσανάκας εκτέλεσε με αριστουργηματικό τρόπο το φάουλ που είχε κερδίσει νωρίτερα η ομάδα του, ισοφαρίζοντας σε 1-1 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μέρος του αγώνα και πιο συγκεκριμένα στο 53’, ο εξαιρετικός δημιουργικός μέσος του Ατρομήτου, Γιώργος Κοντός, επιχείρησε το σουτ μέσα από την περιοχή του Θησέα, πετυχαίνοντας το 1-2 για την ομάδα του. Στη συνέχεια του παιχνιδιού η ομάδα της Καρδίτσας σκόραρε ξανά, με τον Θ. Γερεντέ να σουτάρει από απόσταση και να πετυχαίνει το 1-3 στο 76’ που ήταν και το αποτέλεσμα του αγώνα.
Διαιτητής: Αντωνίου (Λάρισας).
Βοηθοί: Κοντογιώργος, Παπαγεωργίου (Λάρισας).
ΘΗΣΕΑΣ: Κουτσιρίμπας, Ιακωβίδης, Κουκουτής (60’ Αλμπανίδης), Σπαθής, Δημουλάς (70’ Λίτσος), Αλεξίου, Κατσιγιάννης, Τσανάκας (80’ Χατζησταμάτης), Σιώμος (70’ Καρατσόλης), Κουτσούκης, Αλμασίδης (60’ Μασούρας).
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΛΑΜΑ: Κουτσόπουλος, Οικονόμου, Μπούσδρας, Μετούσι, Κουρτεσιώτης, Αναγνώπουλος, Μπαλτάς (46’ Κατσιγιάννης), Αλτάνης (67’ Θ. Γερεντές), Έμερσον