Από το 1928 χρονολογείται ο Αγροτικός Συνεταιρισμός Βόλου, που τότε ονομαζόταν Βόλου, Αλμυρού και Φαρσάλων, ενώ το 1952 ιδρύθηκε το εργοστάσιο της ΕΒΟΛ. Ο Συνεταιρισμός έχει 90 χρόνια ζωή και θα φθάσει και θα ξεπεράσει τα 100, έτσι όπως λειτουργεί. Μάλιστα η Ένωση Βόλου αναμένεται να ανοίξει τα φτερά της και στην υπόλοιπη Θεσσαλία, βάζοντας κάτω από την ομπρέλα της και άλλες συνεταιριστικές οργανώσεις.
ΔΗΜΟ.Σ.
Παραπολιτικά
90 χρόνια ζωής για τον Αγροτικό Συνεταιρισμό Βόλου
Προηγούμενο ΆρθροΠρώτη φορά από το 1974…