Υποκλίθηκε στην ανώτερη Δόξα Λευκάδας ο Ολυμπιακός Β.

Απέναντι σε μια ανώτερη ομάδα, όπως είναι η Δόξα Λευκάδας, ο Ολυμπιακός Βόλου γνώρισε την ήττα με 80-59 στο κλειστό της Πορταριάς.
Μετά το πρώτο 10λεπτο, όπου οι «ερυθρόλευκοι» ήταν κοντά στο σκορ (16-20), οι φιλοξενούμενοι σταδιακά αύξησαν τη διαφορά για να προηγηθούν με 42-27 στο ημίχρονο. Στο β’ μέρος η Δόξα είχε τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού για να κερδίσει με διαφορά 21 πόντων το ματς.
Ο Γουάμπα με 27 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ του Ολυμπιακού, ο Λογοδότης πέτυχε 15 πόντους και ο Νίκολης 14.
Από τους νικητές ο Χείλαρης με 17 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ.
Διαιτητές: Δέλλας-Αθανασιάδης Βλ.-Μιχέλης
Δεκάλεπτα: 16-20, 27-42, 39-61, 59-80
Ολυμπιακός Βόλου (Μπουντούρης Ν.): Παναγής, Στεφόπουλος, Παπαδούλης, Παρασχάκης, Γουάμπα 27 (2), Νίκολης 14 (2), Μπουντούρης Κ., Δημητρόπουλος, Λογοδότης 15 (1), Μπουντούρης Σ. 3.
Δόξα Λευκάδας (Καλαμπάκος): Μάνα, Σταματέλος 2, Αργυρός 2, Βακουφτσής 9, Ντόβας 4, Μάλφας, Τζόλος 14 (1), Βαγενάς 13 (1), Χείλαρης 17, Μανάκας 7, Βούγιοβιτς 12.