Βαριά ήττα με 5-0 και αποκλεισμός για την Κ20 της Νίκης από το Αιγάλεω

Δεν τα κατάφερε η ομάδα Κ20 της Νίκης να προκριθεί στον τελικό του αντίστοιχου πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ. Πραγματοποιώντας κακή εμφάνιση ηττήθηκε με το βαρύ 5-0 από το Αιγάλεω στο γήπεδο «Μ. Κρητικόπουλος» στην Καισαριανή.

Το Αιγάλεω εκμεταλλεύτηκε την κακή μέρα στη οποία βρέθηκαν οι παίκτες του Γιάννη Ακτσιαλή και πέτυχαν πέντε τέρματα. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 1-0, με την ομάδα του Αιγάλεω να είναι καταιγιστική στην επανάληψη.

Το σκορ άνοιξε για το Αιγάλεω στο 17’. Ο Δ. Ραυτόπουλος επιχείρησε σέντρα από τα δεξιά, οι «κυανόλευκοι» δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν και ο Β. Ραυτόπουλος ίσα που βρήκε τη μπάλα για να τη στείλει στα δίχτυα (1-0).

Στην αρχή του β’ ημιχρόνου, στο 47ο λεπτό ο Τσακλάνος επιχείρησε σουτ και η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Αλντερβίσι. Οι «κυανόλευκοι» του Βόλου δεν είχαν «καθαρό μυαλό», το Αιγάλεω είχε σαφώς καλύτερη ψυχολογία και οι παίκτες του αποδείχθηκαν αποτελεσματικοί. Στο 57’ ο Σαρρής με θαυμάσια ψηλοκρεμαστή κεφαλιά έγραψε το 2-0, βάζοντας γερές βάσεις για τη νίκη-πρόκριση της ομάδας του. Σαν να μην έφτανε αυτό, στο 63’ οι παίκτες του Αιγάλεω έκαναν το κλέψιμο και βγήκαν στην αντεπίθεση. Κάτοχος της μπάλας έγινε ο Β. Ραυτόπουλος που βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Αλντερβίσι και πλάσαρε εύστοχα για το 3-0.

Στο 74’ οι Βασίλης και Δημήτρης Ραυτόπουλος έπαιξαν ανενόχλητοι το «ένα-δύο» στην περιοχή της Νίκης με τον δεύτερο να πετυχαίνει εύκολα το 4-0, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου την επιτυχία της ομάδας του.

Το σκορ έκλεισε στο 92’ με τον Χλωρό από κοντά να γράφει εύκολα το τελικό 5-0.

Διαιτητής: Χατζηγιάννης (Πειραιά).
Βοηθοί: Σγουράκης, Καρακελές (Πειραιά).
ΑΙΓΑΛΕΩ: Χριστοδουλίδης, Τσουμπακόπουλος, Παπαβασιλόπουλος, Σ. Πρίφτι, Φωτεινός, Βεσέλι, Β. Ραυτόπουλος, Τσακλάνος, Ζούτας, Δ. Ραυτόπουλος, Σαρρής. Στην επανάληψη έπαιξαν και οι: Λευθεριώτης, Κάστορας, Δάρδανος, Ευθυμιάτος και Χλωρός.
ΝΙΚΗ: Αλντερβίσι, Τόγιας, Παπαναστασίου (65’ Γλύκος), Ντόντα, Καπίτσας (78’ Κώστας), Αλ. Πρίφτι, Τζιάνης, Γιαρλελής, Μπαλλάς (61’ Χουσεΐνογλου), Τσατσελάρι, Στοΐνοβιτς (78’ Τανός).