Στο Κλειστό του Αγίου Θωμά με τον ΝΕΣ Λάρισας παίζει σήμερα η πρωτοπόρος της Α1 ΕΣΚΑΘ Ανόρθωση με στόχο να πετύχει τη 14η νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια.
Το Σάββατο θα γίνουν και οι συναντήσεις Δαναοί-Αγριά, Ίωνας-Πολυαθλητικό και Ανάληψη-Ν. Κεραυνός. Μάλιστα η ομάδα του Στέλιου Τσαβέ θα χρησιμοποιήσει πάλι το Κλειστό Γυμναστήριο Πορταριάς ως έδρα, αφού το παρκέ στο «Βάκης Παρασκευόπουλος» έχει υποστεί ζημιά και το γήπεδο έχει κριθεί ακατάλληλο.
Η 14η αγωνιστική ολοκληρώνεται αύριο Κυριακή με το παιχνίδι Άρης Τρικάλων-Τιτάνες Αλμυρού. Το πρόγραμμα, οι διαιτητές και οι γραμματείες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΘ για τους αγώνες του Σαββατοκύριακου έχουν ως εξής:
A1 EΣΚΑΘ
Σάββατο 27/1
Κλ. Αμπελώνα 17.00 Αμπελώνας-Ελασσόνα.
Κλ Αγίου Θωμά 17.30 ΝΕΣ Λάρισας-Ανόρθωση, διαιτητές: Παζώλης-Κατσαντώνης.
Κλ. Μπάρας 17.30 Δαναοί-Αγριά, διαιτητές: Γκαρτζονίκας, Λίλης.
ΕΑΚ Βόλου 18.00 Ανάληψη-Ν. Κεραυνός, διαιτητές: Κοντοστάθης, Σκοτεινιώτη, γραμματεία: Πασιάς, Πολύζος, Καροτσάκης.
Κλ. Πορταριάς 18.30 Ίωνας-Πολυαθλητικό, διαιτητές: Γιαννούλης, Γεωργοσόπουλος, γραμματεία: Καραγεώργος, Βελεντζάς, Σχοινάς.
Κυριακή 28/1
Κλ. Τρικάλων 17.00 Άρης Τρικ.-Τιτάνες Αλμυρού, διαιτητές: Πάνος, Τσιάρας.
Α2 ΕΣΚΑΘ
Σάββατο 27/1
Κλ. Σκιάθου 12.00 ΓΣ Σκιάθου-ΓΣ Βόλου, διαιτητές: Κοκκινόπουλος, Τασιούδης, γραμματεία: Μιτζέλος, Σαραντινός.
Κυριακή 28/1
Κλ. Σκιάθου 12.00 ΓΣ Σκιάθου-ΑΕΒΔ, διαιτητές:: Κοκκινόπουλος, Τασιούδης, γραμματεία: Μιτζέλος, Σαραντινός.
Κλ. Ν. Ιωνίας 13.00 ΓΣ Βόλου-Σπάρτακος, διαιτητές: Δόλγυρας-Ζυγουλέτα, γραμματεία: Χούτα, Σεφεριάδου, Βενετσάνος.
Κλ. Ζαγοράς 14.00 Κένταυρος Ζαγ.-Φαλάνη, διαιτητές: Σκοτεινιώτη, Κούντρια, γραμματεία: Πεγιούκα, Μαντούδης, Πολύζος.
Κλ. Ν. Ιωνίας 17.00 Αιολικός-Ηρακλής Χάλκης, διαιτητές: Παπαγιώτης-Μαύρου, γραμματεία: Ανδριοπούλου, Πασιάς, Καραγεώργος.
Κλ. Αγίου Θωμά 19.00 Αστέρας Λ.-Πλατυκάμπος.
Β’ ΕΣΚΑΘ
Κυριακή 28/1
Γηπ. Αρμενίου 12.00 Αρμένιο-Ερμής Αγιάς, διαιτητές: γραμματεία: Γκαλίδη, Σχοινάς, Βελεντζάς.
Κλ. Ν. Ιωνίας 19.00 Ελευθεριακός-Νίκη Κ23, διαιτητές: Παπαγιώτης, Κούντρια, γραμματεία: Καραγεώργος, Ανδριοπούλου, Πασιάς.
ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Κυριακή 28/1
Κλ. Αγίου Θωμά 12.30 Ολυμπιάδα-Ολυμπιακός, διαιτητές: Γερακίνης, Κατσαντώνης.
Κλ. Μπάρας 14.00 Πολυαθλητικό-Απόλλων Καρδ.
ΕΑΚ Καρδίτσας 16.000 Αναγέννηση Καρδ.-Αιολικός, διαιτητές: Ράντο, Δουβλαντώνης.
ΝΕΑΝΙΔΕΣ
Α’ όμιλος
Σάββατο 27/1
Κλ. Ν. Ιωνίας 16.00 Νίκη-Ολυμπιακός, διαιτητές: Σκοτεινιώτη, Μαύρου, γραμματεία: Οικονόμου, Α. Μαντούδης, Χλωρός.
Κλ. Ν. Ιωνίας 14.00 Νίκη-Τιτάνες Αλμυρού, διαιτητές: Σιουμουρέκης, Κόκκαλης, γραμματεία: Οικονόμου, Χλωρός, Α. Μαντούδης.
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
Α’ όμιλος
Σάββατο 27/1
Κλ. Ν. Ιωνίας 10.30 Ελευθεριακός-Αιολικός, διαιτητές: Παπαγιώτης, Κούντρια, γραμματεία: Πεγιούκα, Χ. Μαντούδης, Γκαλίδη.
ΕΑΚ Βόλου 20.00 Ολυμπιακός-Ανόρθωση, διαιτητές: Κοντοστάθης, Σκοτεινιώτη, γραμματεία: Πολύζος, Καροτσάκης, Πασιάς.
ΠΑΙΔΕΣ
Α’ όμιλος
Κλ. «Β. Παρασκευόπουλος» 10.30 BC Volos-ΑΕΒΔ, διαιτητές: Σιουμουρέκης, Κόκκαλης, γραμματεία: Οικονόμου, Καραγεώργος, Πολύζος.
ΕΑΚ Βόλου 12.00 Ανόρθωση-Νίκη, διαιτητές: Κοντοστάθης, Μόσιου, γραμματεία: Μαμμές, Βελετζάς, Βενετσάνος.
Κλ. Ν. Ιωνίας 20.00 Πρότυπη Ακαδημία-ΓΣ Σκιάθου, διαιτητές: Κοκκινόπουλος, Μαύρου, γραμματεία: Μαμμές Βενετσάνος, Γκαλίδη.
Β2 όμιλος
Δευτέρα 29/1
Κλ. Αλμυρού 21.00 Τιτάνες Αλμ.-Ελευθεριακός, διαιτητές: Κοντοστάθης, Καλλίκας, γραμματεία: Καρρά, Χ. Μαντούδης, Πεγιούκα.
ΕΦΗΒΟΙ
Β’ όμιλος
Σάββατο 27/1
ΕΑΚ Βόλου 8.30 Ολυμπιακός-Ελευθεριακός, διαιτητές: Γεωργοσόπουλος, Μόσιου, γραμματεία: Κ. Μαρούσος, Σεφεριάδου, Σχοινάς.
Κλ. Ν. Ιωνίας 12.00 Ολυμπιονίκης-Αιολικός, διαιτητές: Παπαγιώτης, Κούντρια, γραμματεία: Παπαγιώτης, Κούντρια, γραμματεία: Γκαλίδη, Χ. Μαντούδης, Πεγιούκα.
Κλ. Ν. Ιωνίας 18.00 ΑΕΒΔ-ΓΣ Αλμυρού, διαιτητές: Σιουμουρέκης, Μαύρου, γραμματεία: Μαμμές, Χ. Μαντούδης, Γκαλίδη.
Α’ όμιλος
Κυριακή 28/1
Κλ. Ν. Ιωνίας 15.00 Νίκη-Ίωνας, διαιτητές: Μαύρου, Ζυγουλέτα, γραμματεία: Βενετσάνος, Χούτα, Σεφεριάδου.
Κλ. «Β. Παρασκευόπουλος» 16.00 BC Volos-Ανόρθωση, γραμματεία: Μαμμές, Α. Μαντούδης, Χλωρός.
Β2 όμιλος
Σάββατο 27/1
ΕΑΚ Βόλου 10.30 Ανόρθωση β’ ομάδα-Αγριά, διαιτητές: Γεωργοσόπουλος, Μόσιου, γραμματεία: Μαρούσος, Σχοινάς, Σεφεριάδου.