Τα δύσκολα, δυσκολότερα και ήττα στα Περιβόλια

niki

Στο πρώτο τέταρτο του αγώνα κρίθηκε ο αγώνας στα Περιβόλια ανάμεσα στον τοπικό Πλατανιά και την Νίκη. Σ’ αυτό το κρίσιμο 15λεπτο είχαμε την αποβολή του τερματοφύλακα της βολιώτικης ομάδας, Δημήτρη Ταΐρη και το γκολ με το οποίο προηγήθηκαν οι “Κρητικοί”, κάνοντας τα δύσκολα, δυσκολότερα για το συγκρότημα του Παναγιώτη Τζαναβάρα.

Το τελικό 3-1 υπέρ των γηπεδούχων κρίνεται γενικά δίκαιο αποτέλεσμα, καθώς ο Πλατανιάς εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα από το 5ο λεπτό και κυριάρχησε στο μεγαλύτερο χρονικό διάστημα της αναμέτρησης. Η αντίδραση της Νίκης άργησε να έρθει με αποτέλεσμα το μόνο που μπόρεσε να καταφέρει ήταν να σημειώσει το γκολ της τιμής στο 73′ με όμορφη προσπάθεια και πλασέ του Σκούρτη.