Προληπτικά μέτρα για τον κορωνοϊό εφαρμόζονται και στο αεροδρόμιο Σκιάθου. Τα συνεργεία καθαρισμού έχουν εντατικοποιήσει τις υπηρεσίες καθαριότητας – προληπτικής απολύμανσης σε όλους τους κοινόχρηστους χώρους του αεροδρομίου. Σε ό,τι αφορά στα σημεία ελέγχου επιβατών και χειραποσκευών, μετά από κάθε αναχώρηση των επιβατών ή όπου αυτό δεν είναι εφικτό, ανά 3 ώρες γίνεται διεξοδικός καθαρισμός και απολύμανση, σε ό,τι έρχεται σε επαφή με το ανθρώπινο χέρι.
ΗΡ.ΚΑ.
Παραπολιτικά
Συνεχείς απολυμάνσεις στο αεροδρόμιο της Σκιάθου
![](https://i0.wp.com/e-thessalia.gr/wp-content/uploads/2014/06/og_img_2019.png?fit=840%2C382&ssl=1)