Super League: Μίλησε η έδρα για Αστέρα και ΠΑΣ Γιάννινα

manias

Ο Αστέρας Τρίπολης έδωσε συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα και επικράτησε 1-0 του Ατρομήτου ενώ η έδρα μίλησε και στα Ιωάννινα με τον ΠΑΣ να επικρατεί της Καλλονής 2-1.

Στην Τρίπολη, ο Ατρόμητος είχε την υπεροχή αλλά αδυνατούσε να μετουσιώσει την καλή του παρουσία σε κάποια καλή ευκαιρία. Μετά το 30ο λεπτό, ο Αστέρας κατάφερε να ισορροπήσει την αναμέτρηση και σταδιακά να παίρνει τον έλεγχο. Τελικά, το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Νίκο Φερνάντες, πέντε λεπτά πριν το τέλος.

Στους Ζωσιμάδες, ο ΠΑΣ Γιάννινα με δύο γκολ του Μανιά πήρε τη νίκη απέναντι στην Καλλονή με σκορ 2-1. Το σκορ άνοιξε ο Ελληνας επιθετικός μόλις στο 7ο λεπτό ενώ στο 15΄οι γηπεδούχοι έχασαν σπουδαία ευκαιρία για το 2-0. Η Καλλονή κατάφερε να ισοφαρίσει στο 64’ με δυνατό σουτ του Μπαργκάν. Η νίκη για τον ΠΑΣ ήρθε στο 78’ με σουτ του Μανιά έπειτα από κακή επέμβαση του Χονγκ.