Πρώτη ήττα για τον Α.Σ. Βόλος 2004, 1-0 από τον Κιλκισιακό

Την πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Β’ Εθνικής Γυναικών υπέστη ο Α.Σ. Βόλος 2004. Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου έχασε 1-0 από τον Κιλκισιακό εκτός έδρας. Το παιχνίδι διεξήχθη στο Αθλητικό Κέντρο «Ατέρμων», με τις «ερυθρόλευκες» να μην καταφέρνουν να πιάσουν την απόδοση που είχαν στα πρώτα δύο νικηφόρα παιχνίδια τους.

Μπορεί να είχαν περισσότερη ώρα τη μπάλα στην κατοχή τους οι παίκτριες της Έλενας Κουσκούνη, αλλά αυτή η υπεροχή αποδείχθηκε φλύαρη. Στο α’ μέρος απείλησαν με τις Πανέρη, Νέννε και Κέκου, χωρίς να φτάσουν στο γκολ.

Στην επανάληψη, πάλι η ομάδα του Βόλου είχε την κατοχή, αλλά ο Κιλκισιακός ήταν αυτός που σε μία αντεπίθεσή του κέρδισε πέναλτι στο 60ο λεπτό. Την εκτέλεση ανέλαβε η Βασιλειάδου που «νίκησε» την Τσιλίκα και έγραψε το 1-0. Το σκορ αυτό έμεινε ως το τέλος, αφού οι Βολιώτισσες δεν μπόρεσαν στη συνέχεια να δημιουργήσουν τις κατάλληλες προϋποθέσεις για την ισοφάριση.

Το ματς διαιτήτευσε ο Γιώργος Κοσμόγλου της ΕΠΣ Μακεδονίας, έχοντας βοηθούς τους Ιάσονα Βακάλη και Αναστάσιο Μαρμαρίδη από την ίδια Ένωση.

ΒΟΛΟΣ 2004: Τσιλίκα, Ιωακειμίδου, Καρακάνα, Αβντόλι, Βέτσικα, Παπασακελλαρίου, Παπαδοπούλου (77’ Νάνου), Γκέκα (55’ Νικάκη), Κέκου, Νέννε, Πανέρη (55’ Ογκίτσι).