Λύγισε στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός Β. από τον Φίλιππο στη Βέροια

Ο Ολυμπιακός Βόλου ήταν εκπληκτικός στο δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα με τον Φίλιππο στη Βέροια, πέτυχε στο διάστημα αυτό 25 πόντους, έναντι 14 των γηπεδούχων και προηγήθηκε στα μισά του ματς με 38-35.
Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Φίλιππου εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη των παικτών του Ολυμπιακού πέτυχαν 45 πόντους έναντι 29 του Ολυμπιακού, ο οποίος σίγησε επιθετικά και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.
Ο Νίκολης σημείωσε 25 πόντους, ενώ ο Π. Λογοδότης πέτυχε 23. Για τον Φίλιππο Βέροιας ο Ελευθεριάδης ήταν εκπληκτικός σημειώνοντας 34 πόντους.
Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Αναστασιάδης Β.-Δικταπανίδης
Δεκάλεπτα: 21-13, 35-38, 60-50, 80-67
Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Αποστολίδης 14 (3), Ιγγλέζος, Νικάι 5, Δημαλής, Ελευθεριάδης 34 (3), Ξενιτίδης 12 (1), Κωνσταντινίδης 6, Μπένας 9 (1), Πολυμένης, Αμανατίδης.
Ολυμπιακός Βόλου (Μπουντούρης): Νίκολης 25 (4), Μπουντούρης Κ., Στεφόπουλος, Γουάμπα 14, Δημητρόπουλος 3 (1), Λογοδότης Μ., Λογοδότης Π. 23 (3), Μπουντούρης Σ. 2