KYOKUSHINKAI: Επιτυχίες αθλητών από Αλμυρό και Ν. Αγχίαλο

Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία στην Καβάλα το 5ο διεθνές πρωτάθλημα Kyokushinkai Karate με συμμετοχή αρκετών χωρών όπως Βουλγαρία, Ρουμανία, Ουγγαρία, Σλοβακία, Τουρκία και φυσικά την Ελλάδα.

Η IKO Nakamura Hellas και η σχολή πολεμικών τεχνών «Μαχητές» έδωσε το «παρών» στο συγκεκριμένο πρωτάθλημα με τρεις αθλητές από τη σχολή του Αλμυρού και μία αθλήτρια από την σχολή της Νέας Αγχίαλου.

Όλοι τους πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση τόσο στα Kata (φόρμες) όσο και στο Kumite (αγώνες πλήρους επαφής) και παρά την μεγάλη συμμετοχή αθλητών κατάφεραν να ανέβουν στο βάθρο των νικητών.

Αναλυτικά, στα Kata η Ελένη Κεχαγιά πήρε την 2η θέση και η Ιωάννα Ράπτη την 3η θέση. Στα Kumite 1η ήταν η Ελένη Κεχαγιά, 2η η Ιωάννα Ράπτη, ενώ την 4η θέση κατέλαβαν οι Ζωή Σπανού και Ιωάννης Κεχαγιάς.

Την αποστολή της IKON Hellas συνοδέψαν οι προπονητές και Branch Chiefs της IKON Hellas Shihan Λεωνίδας Αντώνης, Shihan Τζήρας Αθανάσιος και Sensei Γεώργιος Δαλαμάγκας.