Ήττα για την ΑΕΛ από τον ΠΑΟΚ Β’ με 1-0

Με γκολ του Γκορντεζιάνι στο 31’ ο ΠΑΟΒ’ νίκησε με 1-0 την ΑΕΛ στο γήπεδο της Ν. Ευκαρπίας, υποχρεώνοντας τους «βυσσινί» στην πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ 2.
Η ΑΕΛ έχασε τεράστια ευκαιρία να πάρει το βαθμό της ισοπαλία στις καθυστερήσεις, όταν ο Πλέγας εκτέλεσε πέναλτι στο 91’ στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Ταλιχμανίδη, με την μπάλα να καταλήγει άουτ. Αξίζει να σημειώσουμε, πως η ομάδα της Λάρισας δεν εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχε για ένα ολόκληρο ημίχρονο, καθώς στι 47′ αποβλήθηκε ο σκόρερ του ΠΑΟΚ Β’, Γκορντεζιάνι.
Ο ΠΑΟΚ Β’ μετά από δύο παιχνίδια έχει τέσσερις βαθμούς, με την ΑΕΛ να μένει στους τρεις.
Διαιτητής: Τσιάρας (Καβάλας)
Βοηθοί: Καρασαββαΐδης, Σακάλογλου (Καβάλας)
Κίτρινες: Μιχαηλίδης, Ουεντραόγκο, Δαρέλας – Πλέγας
Κόκκινες: 47′ Γκορντεζιάνι
ΠΑΟΚ Β’: Ταλιχμανίδης, Τασιούρας, Μιχαηλίδης (46′ Κωττάς), Μορικέλι, Κιτσάκης (75′ Μελετίδης), Ουεντραόγκο, Γρόσδης (73′ Κουτεντάκης), Χατζηστραβός (57′ Δαρέλας), Μπράντονιτς (63′ Σπυρίδης), Σπυράκος, Γκορντεζιάνι.
ΑΕΛ: Θεοδωρόπουλος (36′ λ.τ Σουλούκος), Θ. Παπαγεωργίου, Κοσονού (62′ Μαΐδανός), Γκοτζαμανίδης, Ηλιάδης, Πλέγας, Κ. Παπαγεωργίου (62′ Αντράντα), Θωμαΐδης (55′ Μαυριάς), Νικολιάς, Πεντρόσο, Όγκμποε.