Ισόπαλη 1-1 με Τρίκαλα η Κ14 της ΕΠΣΘ, έχασε 3-1 η Κ16

Με τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής συνεχίστηκε χθες το Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων της ΕΠΟ και για τον 6ο όμιλο οι ομάδες της ΕΠΣ Θεσσαλίας αντιμετώπισαν εκτός έδρας την ΕΠΣ Τρικάλων. Οι αγώνες έγιναν στο γήπεδο της Φήκης με την Κ14 της ΕΠΣΘ να φέρνει ισοπαλία 1-1, ενώ η Κ16 ηττήθηκε με 3-1.

Χρονικά έγινε πρώτο το παιχνίδι των ομάδων Κ14. Το συγκρότημα των Γιώργου Καλλιακούδα και Μιχάλη Βαγγόπουλου (φωτό) πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και άξιζε να πάρει τη νίκη. Στο 65ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Αναστασίου, αλλά δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις και συγκεκριμένα στο 80’+3’. Θυμίζουμε ότι οι αγώνες των Κ14 διαρκούν 80 λεπτά.

ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Ράλλης, Νίνος, Πορτοφέρι, Γεωργούλας, Σαρακατσιάνος, Ρουσμένης, Χονδροδίνης, Καραμανλάκης, Μπαγλατζής, Αναστασίου, Πανταζής. Επίσης, έπαιξαν και οι: Πάτρας, Αλεξανδρίδης, Μίνγκο, Καραδήμας.

Ακολούθησε η αναμέτρηση των ομάδων Κ16 όπου η ΕΠΣ Θεσσαλίας δεν τα κατάφερε χάνοντας με 3-1. Οι γηπεδούχοι σκόραραν πρώτοι στο 25ο λεπτό, με τον Μαυρουδή να ισοφαρίζει στο 60’. Ωστόσο, ακολούθησαν δύο ακόμη γκολ για τους Τρικαλινούς στο 70’ και στο 90’+2’ που τους έδωσαν το «τρίποντο».

ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Καναλιώτης, Καραλής, Βελετζάκος, Παναγιώτου, Μπιλιτσάκης, Κουτρουμπέλιας, Μπεδινάκης, Αυλογιάρης, Μαυρουδής, Γ. Ράιος, Μπολλάς. Αγωνίστηκαν και οι: Δαγγούλης, Κουντούρης, Κουρέντης, Επίσκοπος.