Με λαμπρότητα εορτάστηκαν τα Θεοφάνεια στην Κριθαριά, παρουσία πλήθους πιστών. Η Θεία Λειτουργία τελέστηκε στον Ιερό Ναό του Αγίου Αποστόλου του Νέου και ακολούθησε ο αγιασμός των υδάτων με παρουσία του Δ.Σ του τοπικού Συλλόγου της περιοχής. Μετά την ολοκλήρωση της τελετής, ιερείς και πιστοί κατευθύνθηκαν πεζή προς την θάλασσα όπου παραδοσιακά πραγματοποιείται η ρίψη του Σταυρού για τα Θεοφάνεια και τέλος όλοι οι πιστοί καλέστηκαν σε κέρασμα που έδωσε ο Σύλλογος σε κοντινό μαγαζί της περιοχής.
Τοπικά
Γιορτάστηκαν με λαμπρότητα τα Θεοφάνεια στην Κριθαριά
![](https://i0.wp.com/e-thessalia.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_9042.jpg?fit=840%2C630&ssl=1)