Οι Σύλλογοι συνταξιούχων του ΟΤΕ, της ΔΕΗ και του ΟΣΕ διοργανώνουν ενημερωτική εκδήλωση για τον νέο θεσμό της Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας και του Οικογενειακού Γιατρού, την Τετάρτη 7 Νοεμβρίου και ώρα 6:30 μμ στο Πνευματικό Κέντρο της Ι.Μ. Δημητριάδος (Κ. Καρτάλη & Ανθ. Γαζή).
Στην εκδήλωση θα μιλήσουν ο Πρόεδρος του Ιατρικού Συλλόγου Μαγνησίας κ. Τσάμης και ο Πρόεδρος των γιατρών του Γενικού Νοσοκομείου Βόλου κ. Μαλινδρέτος.
Τοπικά
Ενημερωτική εκδήλωση για την Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας και τον θεσμό του Οικογενειακού Γιατρού
![](https://i0.wp.com/e-thessalia.gr/wp-content/uploads/2017/05/giatros708_4_0.jpg?fit=708%2C320&ssl=1)