Πέθανε ένας από τους γνωστότερους επαγγελματίες της Νέας Ιωνίας, ο Δημήτρης Βεργετάκης-Πειρασμάκης. Διατηρούσε κρεοπωλείο στην οδό Βενιζέλου στη Νέα Ιωνία. Η Δημήτρης Βεργετάκης-Πειρασμάκης «έφυγε» σε ηλικία 67 ετών και η κηδεία του έγινε σήμερα στον ιερό ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου, στον Σαμπάναγα Διμηνίου στις 11.30 το πρωί.
Τοπικά
«Έφυγε» γνωστός επαγγελματίας της Νέας Ιωνίας
![](https://i0.wp.com/e-thessalia.gr/wp-content/uploads/2020/05/peiramakis-scaled.jpg?fit=652%2C840&ssl=1)
Προηγούμενο ΆρθροΘρήνος στα Τρίκαλα: Έφυγε στα 49 του ο Βασίλης Χλέκος