Δύο ήττες για την Αργώ στο βόλεϊ στα πρωταθλήματα Κορασίδων και Νεανίδων

Δύσκολο το προηγούμενο Σαββατοκύριακο για τις ομάδες Κορασίδων και Νεανίδων της Αργούς αφού ηττήθηκαν στους εκτός έδρας αγώνες με αντιπάλους τους Φιλαθλητικό Λάρισας και Ασκληπιό Τρικάλων αντίστοιχα.
Συγκεκριμένα, η ομάδα των Κορασίδων γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ από το φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος Φιλαθλητικό Λάρισας.
ΑΡΓΩ (Τιρτιράκης, Σταθόπουλος): Αμυγδαλοπούλου, Κασιούρα Β., Κασιούρα Χ., Πασχαλίδου, Αποστολοπούλου, Ανατολή, Παΐλα, Καμινάρη, Σκιαθίτη, Σταθοπούλου, Κάστανου, Φιλιππίδη (λ.) Τιρτιράκη (λ.)

Εκτός έδρας ήττα με 3-1 σετ και για τις Νεάνιδες από τον Ασκληπιό Τρικάλων, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής. Πάντως, η Αργώ είχε δύο σημαντικές απουσίες, μια και οι Κάστανου και Πώπου ήταν ασθενείς. Τα δύο πρώτα σετ ο Ασκληπιός κατάφερε να τα πάρει με 25-23 και 25-17. Στο τρίτο οι αθλήτριες της Αργούς ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους και το κατάκτησαν με σκορ 17-25. Το τέταρτο και τελευταίο σετ βρήκε και τις δύο ομάδες να παλεύουν με πάθος για την νίκη μέχρι το τελικό, μαραθώνιο αποτέλεσμα υπέρ του γηπεδούχου Ασκληπιού με 33-31. Το σετ αυτό είχε υπέροχες φάσεις με πολύ μεγάλα θεαματικά ράλι.
ΑΡΓΩ (Τιρτιράκης, Σταθόπουλος): Φιλιππίδη, Χαντζή, Κασιούρα Β., Κασιούρα Χ., Αμυγδαλοπούλου, Παΐλα, Πασχαλίδου, Αποστολοπούλου, Καμινάρη, Φιλιππίδη Μ., Χειμάρα, Τιρτιράκη.