Δεν τα κατάφεραν εναντίον της Λάρισας οι Μικτές ΕΠΣΘ

Βαριές ήττες υπέστησαν στο Μακρυχώρι της Λάρισας οι μικτές της ΕΠΣ Θεσσαλίας για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων της ΕΠΟ. Η Κ14 έχασε από το αντίστοιχο συγκρότημα της ΕΠΣ Λάρισας με 4-0, ενώ η Κ16 δεν τα πήγε καλύτερα χάνοντας με σκορ 5-1.

Αρχικά έγινε η αναμέτρηση της ηλικιακής κατηγορίας Κ14 που κρίθηκε πολύ νωρίς. Οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί στο ξεκίνημα και μέχρι το 25ο λεπτό είχαν σημειώσει και τα τέσσερα γκολ τους. Για την ΕΠΣ Θεσσαλίας ο Χονδροδίνης σημάδεψε το δοκάρι στο 32’ και στην επαναφορά ο Πανταζής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ δεν μέτρησε για οφσάιντ.

ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (Κ14): Ράλλης, Αλεξανδρίδης (41’ Πορτοφέρι), Μπαλτατζής, Πατακιούτας (19’ Γεωργούλας), Σαρακατσιάνος, Λαγιόκαπας (38’ λ. τρ. Τζέλο), Χονδροδίνης, Πάτρας (19’ Καραμανλάκης), Ρουσμένης, Αναστασίου, Πανταζής (55’ Ντιμπέλι).

Στο άλλο ματς του 6ου ομίλου μεταξύ ΕΠΣ Καρδίτσας και ΕΠΣ Τρικάλων οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 1-3.

Η βαθμολογία: Λάρισα 4, Τρίκαλα 4, Θεσσαλία 3, Καρδίτσα 0.

Όσον αφορά τη συνάντηση των ομάδων Κ16, οι Λαρισαίοι κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο πετυχαίνοντας δύο γκολ στο α’ μέρος και άλλα τρία στην επανάληψη. Το μόνο που κατάφερε η ΕΠΣΘ ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής με πέναλτι του Μπιλιτσάκη στο 87’.

ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (Κ16): Δίχτας, Μπόλλας, Βελετζάκος, Βάιος (75’ Παπαδούλης), Σταμπουλής, Αυλογιάρης (55’ λ. τρ. Κουρτέσης), Τάσσιος (46’ Παναγιώτου), Μπιλιτσάκης, Μαυρουδής, Κουρέντης (70’ Επίσκοπος), Μπουντούρης (46’ Κουτρουμπέλιας).

Στο άλλο παιχνίδι είχαμε: ΕΠΣ Καρδίτσας-ΕΠΣ Τρικάλων 2-3.

Η βαθμολογία: Λάρισα 6, Τρίκαλα 3, Θεσσαλία 3, Καρδίτσα 0.