Από ένα βαθμό Πρωτεσίλαος και Σκιάθος – Αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 στο γήπεδο του Πτελεού

Αρκετά καλό θέαμα προσέφεραν στο γήπεδο του Πτελεού ο τοπικός Πρωτεσίλαος με τη Σκιάθο. Το τελικό 2-2 επισφράγισε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών και απέφερε από ένα βαθμό στις δύο ομάδες.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 11’ όταν από εκτέλεση κόρνερ ο Νικογιάννης πήρε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα (1-0). Όμως η Σκιάθος απάντησε στο 33’ όταν ο Νικολαΐδης έκλεψε τη μπάλα από τον Βουραζέρη και τροφοδότησε τον Πρίφτι, που με πλασέ έγραψε το 1-1. Αυτό ήταν και το σκορ του α’ ημιχρόνου, αφού ο Πρωτεσίλαος είχε και δύο καλές στιγμές με τον Κ. Κόρκο, που δεν βρήκε στόχο σε πλασέ και κεφαλιά που επιχείρησε.

Στο 70’ ο Πρωτεσίλαος ανέκτησε το προβάδισμα με το μακρινό σουτ του Βαλωτή (2-1), ενώ ο ίδιος στο 80’ βρέθηκε κοντά στο να κάνει το 3-1, αλλά «νικήθηκε» στο τετ α τετ από τον Τσάκο. Τρία λεπτά αργότερα ο Γαζέτης πέτυχε το 2-2, χαρίζοντας τον βαθμό στους νησιώτες, που στις καθυστερήσεις παραλίγο να… κλέψουν και το «τρίποντο», όταν απείλησαν με τον Τζελάι.

ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ: Βουραζέρης, Ακριβούσης (65′ Λάμπος), Σιαμανίκος, Λεϊμονής, Ρομάριο, Σούδης, Κ. Κόρκος, Παπαϊωάννου (75′ Κουφάκης), Λάμπρου, Νικογιάννης, Βαλωτής.
ΣΚΙΑΘΟΣ: Τσάκος, Τσικούνας (83’ Γαζέτης), Σανιδάς, Τουρναβίτης, Κουτσογιάννης, Μπρέγκου, Τάσος (46’ Χρ. Τζελάι), Βεργίνης (46’ Ντάμτσιος), Νικολαΐδης (75’ Αλί), Πρίφτι, Αλ. Τζελάι.