Ακόμη βάζουν γκολ οι μικτές της ΕΠΣΘ – Η Κ12 σάρωσε με 9-1 τη Φωκίδα, ενώ η Κ14 νίκησε 3-0

Ακόμη βάζουν γκολ οι μικτές της ΕΠΣ Θεσσαλίας και ιδιαίτερα η Κ12, που σάρωσε με 9-1 το αντίστοιχο συγκρότημα της ΕΠΣ Φωκίδας στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος προεπιλογής Εθνικών ομάδων, ενώ η Κ14 κέρδισε με 3-0. Και οι δύο αγώνες πραγματοποιήθηκαν στο γήπεδο της Αγίας Παρασκευής.

Πρώτο χρονικά έγινε το παιχνίδι των ομάδων Κ12 που φυσικά δεν αντέχει στην παραμικρή κριτική, όπως μαρτυρά το τελικό 9-1. Για τους φιλοξενούμενους, πάλι καλά που τα ματς της συγκεκριμένης ηλικιακής κατηγορίας διαρκούν μόνο 60 λεπτά, αφού σε διαφορετική περίπτωση το σκορ θα ήταν ακόμη μεγαλύτερο. Πρώτος σκόρερ για την ΕΠΣΘ ήταν ο Κρομμύδας με τέσσερα γκολ, τρία σημείωσε ο Γκαραβέλας και από ένα οι Βελετζάκος και Γκέτσιος.

ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Τζέκας, Μπαντής, Βάιος, Λ. Ράιος, Αβραμίδης, Βελετζάκος, Παπαστεργίου, Κρομμύδας, Γκαραβέλας. Έπαιξαν και οι: Τζουμάκης, Γ. Ράιος, Μαυρουδής, Γκέτσιος, Μπαλαμώτης, Κανούλας.
Όσον αφορά την αναμέτρηση των ομάδων Κ14, η ΕΠΣΘ ήταν ανώτερη και έφτασε δίκαια στο υπέρ της 3-0. Με τη συμπλήρωση του ημιώρου ο Νταβλαμάνος άνοιξε το σκορ, ενώ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων στο 65ο λεπτό. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 72’ ο Λυκουρίνος.

ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Κουτσογεωργίου, Νικούδης, Ερρινάκης, Μπέκος, Κοντογεωργίου, Θεοχάρης, Γιωτόπουλος, Σταυραντώνης, Νικολούλης, Νταβλαμάνος, Μάρκου. Αγωνίστηκαν και οι Κάιο, Τουλγαρίδης, Σιούτης, Γεωργιτζίκης, Τσούτσας,  Λυκουρίνος.
Ο Βασίλης Τσιγαρίδας της ΕΠΣ Φθιώτιδας ήταν ο διαιτητής και των δύο χθεσινών αγώνων, έχοντας βοηθούς τους Επαμεινώνδα Κατσαβριά και Νικηφόρο Φαρμάκη από την ίδια Ένωση.