Αδίκησε τον εαυτό του ο Θησέας

Ο Θησέας Αγριάς δεν κατάφερε να κάνει το «τρία στα τρία», καθώς έμεινε στο 0-0 με τον Π.Ο. Ελασσόνας στην έδρα του, σε παιχνίδι που διεξήχθη στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Οι ποδοσφαιριστές του Κώστα Σταματίου αδίκησαν τους εαυτούς τους, καθώς σπατάλησαν ένα ολόκληρο ημίχρονο. Οι «πράσινοι» θα μπορούσαν άνετα πετύχουν ένα, με δύο τέρματα στο πρώτο 45λεπτο του αγώνα και να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης, αλλά δεν ήταν ψύχραιμοι στα τελειώματα των φάσεων και έτσι δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα.
Η πρώτη καλή φάση του αγώνα ανήκε στους γηπεδούχους, με τον Ιακωβίδη  να τροφοδοτεί στο 8’, με ωραία σέντρα τον Βαρουξάκη, ο οποίος έπιασε την κεφαλιά μέσα από την αντίπαλη περιοχή, αλλά ο τερματοφύλακας Γούπος πραγματοποίησε μία εντυπωσιακή απόκρουση, με την οποία έστειλε τη μπάλα κόρνερ. Ο Θησέας συνέχισε να πιέζει και έχασε και άλλη ευκαιρία. Ο Αλεξίου βρέθηκε στο 28’ σε πλεονεκτική θέση, αλλά το πλασέ του πέρασε ελάχιστα άουτ. Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, οι «πράσινοι» απείλησαν για τρίτη φορά την ομάδα της Ελασσόνας, αλλά η κοντινή κεφαλιά του Γκάγκα, πέρασε επίσης λίγο άουτ.
Μετά από δέκα λεπτά, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να σκοράρουν, αυτή τη φορά, με τον Κοτζαθανάση, αλλά το πλασέ του τελευταίου, δεν είχε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Θησέας Αγριάς πραγματοποίησε μία πολύ γρήγορη αντεπίθεση, με τον Βαρουξάκη να προσπαθεί να πετύχει γκολ, με πλασέ μέσα από την αντίπαλη περιοχή, αλλά σε ακόμη μία φάση, ο τερματοφύλακας Γούπος, πραγματοποίησε σωτήρια επέμβαση, διατηρώντας απαραβίαστη την εστία του. Έτσι, οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν προς τα αποδυτήρια, χωρίς κάποια από τις δύο να έχει προβάδισμα στο σκορ.
Στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης, ο Θησέας Αγριάς προσπάθησε να πετύχει ένα τέρμα, το οποίο θα του χάριζε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς, αλλά οι προσπάθειες των ποδοσφαιριστών του δεν βρήκαν ανταπόκριση. Όσον αφορά την ομάδα της Ελασσόνας, η οποία δεν ήταν απειλητική στο πρώτο 45λεπτο, δεν κατάφερε να απειλήσει την ομάδα του Κώστα Σταματίου, ούτε στο δεύτερο μέρος του αγώνα, αλλά μπόρεσε να φύγει, με τον ένα βαθμό από τον Βόλο και μάλιστα σε μία από τις δυσκολότερες έδρες του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.
Διαιτητής: Κουτρομάνος (Καρδίτσας).
Βοηθοί: Παπαγεωργόπουλος, Λεωνίδας (Τρικάλων).
ΘΗΣΕΑΣ: Κουτσιρίμπας, Ιακωβίδης, Κουκουτής, Σπαθής, Γκάγκας, Αλεξίου, Χατζησταμάτης, Κοτζαθανάσης (65’ Τσιανάκας), Λίτσος (85’ Δημουλάς), Βαρουξάκης (65’ Κατσιγιάννης), Καρατσόλης (82’ Φουρκιώτης).
Π.Ο. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ: Γούπος, Κακάμης, Νταμπώσης, Λαγός, Περτζιόνι, Κοντοθανάσης, Καραλούλης, Γκαμπέτας, Γκουντρουμπής, Ματούλας (70’ Μουξιός), Τόλιος (46’ Καραγκούνης).