Την άλλη εβδομάδα αναμένεται να εγκαινιαστεί η γέφυρα της Άλλης Μεριάς ενώ θα ξεκινήσουν και οι εργασίες καθώς ολοκληρώθηκαν οι μελέτες για το έργο της σύνδεσης Κουκουράβας – Μακρινίτσας, που είχαν καταστραφεί από τις πρόσφατες πλημμύρες του Σεπτεμβρίου.
Τα παραπάνω έκανε γνωστά, ο δήμαρχος Βόλου Αχ. Μπέος ο οποίος αναφέρθηκε μεταξύ άλλων τόσο στην καταλληλότητα των νερών στον Παγασητικό, αλλά και στην ανάγκη μεταφοράς της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Βόλου και ανέγερσης νέου δικαστικού μεγάρου.
Δείτε εδώ το video με τις τοποθετήσεις και photos
https://www.youtube.com/live/G9kNN-yVoKc